Powrót Króla: Messi znowu na murawie

21 stycznia 2008 Powrót Króla: Messi znowu na murawie

Największym wydarzeniem niedzielnego meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Barceloną, a Racingiem Santander był bez wątpienia powrót Leo Messiego.

20-letni Lionel Messi już jest gwiazdą FC Barcelony i reprezentacji Argentyny.
20-letni Lionel Messi już jest gwiazdą FC Barcelony i reprezentacji Argentyny. (fot. www.marca.com)

„Król Katalonii” nabawił się kontuzji w wygranym 3:0 wyjazdowym meczu ligowym przeciwko Valencii i pauzował między innymi podczas szlagierowego meczu z Realem Madryt na Camp Nou.

W niedzielnym meczu Messi pojawił się na murawie w sześćdziesiątej szóstej minucie zastępując grającego na prawej stronie Giovaniego Dos Santosa. Argentyńczyk kilka razy starał się zaatakować bramkę gości, ale widać było po nim skutki długiej przerwy; łatwo tracił piłkę, brakowało mu czucia gry; właściwie tylko dwukrotnie zakręcił piłkarzami Racingu. Mimo to można się spodziewać, że w kolejnym meczu Leo pojawi się już w pierwszym składzie zespołu i będzie 'czarował’ swoją grą.

Barcelona pokonała Racing 1:0 po golu Thierry Henry’ego, który po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym pokonał głową bramkarza gości. Katalończycy zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do prowadzącego Realu Madryt, który w niedzielę wygrał w derbach Madrytu z Atletico 2:0.