Poważna kontuzja napastnika Bayeru


Jeden z kluczowych zawodników Bayeru Leverkusen – Patrick Helmes doznał poważnej kontuzji kolana. Wszystko wskazuje na to, że napastnika „Aptekarzy” nie zobaczymy na boisku przez najbliższe sześć miesięcy.


Udostępnij na Udostępnij na


Jest to niewątpliwie ogromna strata dla drużyny z Leverkusen. Patrick Helmes w ubiegłym sezonie był najskuteczniejszym napastnikiem swojej drużyny, plasując się na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Napastnikowi reprezentacji Niemiec udało się zdobyć aż 21 bramek.

Patrick Helmes nabawił się kontuzji podczas piątkowego treningu. Doznał zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Wiele zależy od tego, jak będzie przebiegała rehabilitacja Helmesa. Najbardziej prawdopodobna opcja, to sześć miesięcy przerwy, jednak gdyby coś nie ułożyło się po myśli lekarzy Bayeru oraz samego napastnika, absencja może się przedłużyć do końca rundy jesiennej. – To fatalna wiadomość dla Helmesa i całego naszego zespołu –twierdzi trener Bayeru Leverkusen, Jupp Heynckes. – Zdecydowanie będzie nam go brakowało. –

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze