Potknięcie Panathinaikosu, gole Polaków

20 grudnia 2010 Potknięcie Panathinaikosu, gole Polaków

Do zaskakującego rozstrzygnięcia doszło w 15. kolejce ligi greckiej. Drugi w tabeli Panathinaikos Ateny uległ na własnym stadionie Olympiakosowi Volos. Potknięcie „Koniczynek” wykorzystał lider z Pireusu, zwyciężając po ciężkim boju z Larisą 1:0.

Drużyna ze stolicy Grecji była absolutnym faworytem spotkania z Olympiakosem Volos. Jednak na boisku okazało się, że zespół nafaszerowany zawodnikami o głośnych nazwiskach wcale nie musi wygrywać. Do 78. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, który satysfakcjonował wyłącznie gości, lecz na 12 minut przed końcem spotkania podopiecznych Jesualdo Ferreiry pogrążył Alfredo Monje, strzelając bramkę na wagę trzech punktów dla Olympiakosu.

Marek Saganowski wyrasta na jednego z najlepszych napastników Atromitosu
Marek Saganowski wyrasta na jednego z najlepszych napastników Atromitosu (fot. Atromitosfc.gr)

Ciężką przeprawę miał także prowadzący w lidze greckiej Olympiakos Pireus. W meczu z Larisą napastników gospodarzy wyręczył Panagiotis Katsiaros, który strzelił samobójczego gola. Była to jedyna bramka, która padła w tym spotkaniu.

Z polskich zawodników całe spotkanie zaliczyli występujący w Atromitosie Marcin Baszczyński i Marek Saganowski, a ten drugi uczcił swój występ bramką. Celnym trafieniem popisał się również Tomasz Wisio, który ustalił wynik meczu z Panserraikosem na 2:0. Cały mecz w barwach PAOK-u rozegrał również Mirosław Sznaucner, kolejne 90 minut zaliczył również występujący w Iraklisie Robert Szczot.