Polowanie Juve trwa


Im bliżej letniego okienka transferowego, tym bardziej media z Półwyspu Apenińskiego interesują się potencjalnymi transferami Juventusu Turyn. Wiadomo bowiem, że działacze wraz z trenerem "Starej Damy" poszukują następcy dla Pavla Nedveda, który już za kilka miesięcy zakończy swą długą piłkarską karierę.


Udostępnij na Udostępnij na


Jak powszechnie wiadomo, „Bianconeri” od bodaj roku starają się pozyskać kreatywnego rozgrywającego Werderu Brema – Diego. Brazylijczyk jest bowiem graczem nietuzinkowym, który uchodzi za jedną z największych gwiazd całej Bundesligi i – co ważne – niejednokrotnie podkreślał, że chciałby spróbować swoich sił w Serie A. Jego marzenie wkrótce może się ziścić, pod warunkiem, że niemiecki klub przystanie na ofertę Juventusu, wynoszącą maksimum 25 milionów euro. Tyle bowiem wielokrotni mistrzowie Włoch są w stanie przeznaczyć na zakup tego playmakera. Rozmowy z jego agentem niedługo mają się rozpocząć.

Jeśli transfer wychowanka Santosu nie dojdzie do skutku, wtedy Juventus spróbuje pozyskać kogoś z trójki: Franck Ribery, David Silva, Marek Hamsik. O ile transfer Silvy jest realny ze względu na fatalną kondycję finansową jego pracodawcy, czyli Valencii, to kupno pozostałej dwójki graniczyłoby chyba z cudem. Klub Słowaka, Napoli, ma wielkie ambicje i nie zamierza pozbywać się swojego asa, z kolei Ribery’emu bliżej jest chyba do hiszpańskiej FC Barcelony.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze