Pogoń ogrywa Zagłębie w Lubinie

19 lipca 2013 Pogoń ogrywa Zagłębie w Lubinie

Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Lubin 2:0 w pierwszym meczu sezonu T-Mobile Ekstraklasy. Gole na wagę zwycięstwa dla szczecinian zdobywali Maciej Dąbrowski i Takafumi Akahoshi.

„Portowcy” nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku tego spotkania. Już w 5. minucie sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki podszedł Takafumi Akahoshi, który znakomicie dośrodkował w pole karne. Tam był Maciej Dąbrowski, który skutecznym strzałem z główki pokonał Michała Gliwę, strzelając tym samym pierwszego gola w nowym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin wywiozła z Lubina trzy punkty
Pogoń Szczecin wywiozła z Lubina trzy punkty (fot. pogonszczecin.info)

Po golu obrońcy Pogoni gra była spokojna i nie zapowiadało się na kolejnego gola. Spokój na stadionie w Lubinie przerwał jednak Takafumi Akahoshi w 29. minucie. Japończyk po świetnym rajdzie zgrał do swojego rodaka – Murayamy. Ten uderzył na bramkę Gliwy, bramkarz gospodarzy wypluł piłkę przed siebie, a do bramki po chwili wpakował ją Akahoshi.

Po chwili Murayama bardzo dobrze zagrał do Rogalskiego, ale pomocnik Pogoni nie potrafił wykorzystać sytuacji sam na sam z Gliwą. Dwubramkowe prowadzenie gości utrzymało się do końca pierwszej połowy spotkania.

Po przerwie obie drużyny grały bardzo zachowawczo, obawiając się popełnienia błędu. W końcu w 63. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Rymaniak. Jednak piłkarz Zagłębia, zamiast podać do wychodzącego na czystą pozycję Arkadiusza Woźniaka, postanowił uderzyć prosto w jednego z „Portowców”. Po chwili groźnie zaatakowała Pogoń, gdy Djousse wystawił piłkę przed polem karnym Rogalskiemu, ale ten minimalnie przestrzelił.

Kwadrans przed końcem kolejną dobrą sytuację mieli goście. Tym razem Akahoshi zagrał w pole karne do Jakuba Bąka, a ten popisał się mocnym strzałem z trudem obronionym przez Gliwę. Na pięć minut przed końcem spotkania „Miedziowi” mogli strzelić bramkę kontaktową. Wtedy dośrodkowanie Roberta Jeża trafiło do Arkadiusza Woźniaka, a ten nie potrafił jej opanować kilka metrów przed bramką Janukiewicza.

Spotkanie zakończyło się wygraną gości 2:0 po golach Macieja Dąbrowskiego i Takafumiego Akahoshiego. Tym samym, podobnie jak rok temu, Pogoń została zdobywcą pierwszych punktów w sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

Więcej o T-Mobile Ekstraklasie znajdziecie tutaj.