Podział punktów w Krasnodarze

22 października 2011 Podział punktów w Krasnodarze

Kubań Krasnodar nieoczekiwanie zremisował na własnym boisku z Kryljami Sowietow Samara 1:1 (0:1). Beniaminek grający bez swojego najskuteczniejszego zawodnika, Laciny Traore, przegrywał do przerwy za sprawą trafienia Siergieja Kornilenki. Wynik meczu ustalił Siergiej Dawidow.

Podopieczni Dana Petrescu lepiej rozpoczęli sobotnią potyczkę. W 11. minucie Gheorge Burcur minął Ibrahima Całłagowa i popisał się mocnym strzałem na bramkę strzeżoną przez Siergieja Weremkę, ale golkiper gości sparował piłkę na rzut rożny. Po chwili Białorusin bez trudu zatrzymał uderzenie Siergieja Dawidowa.

Bramka Siergieja Kornilenki otworzyła wynik spotkania
Bramka Siergieja Kornilenki otworzyła wynik spotkania (fot. fc-zenit.ru)

Nieskuteczność napastników Kubania rozsierdziła Dana Petrescu do tego stopnia, że rumuński trener musiał zostać upomniany przez sędziego. Swoich kolegów z linii ataku próbowali wyręczyć Zelao i Dacian Varga. Strzały obu piłkarzy były jednak minimalnie niecelnie.

W 41. minucie pierwszy groźny atak przeprowadzili goście z Samary. Paweł Jakowlew zagrał do Ognjena Koromana, a Serb zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Bramkarz Kubania, Aleksandr Biełenow, wybił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Siergiej Kornilenko i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Było to trzecie trafienie reprezentanta Białorusi w bieżącym sezonie.

Tuż po przerwie gracze beniaminka wzięli się za odrabianie strat. Trzy minuty po zmianie stron świetną akcją popisał się Varga, który dośrodkował wprost na głowę Siergieja Dawidowa, a 26-letni napastnik nie miał problemów ze zdobyciem swojej dziewiątej bramki w lidze.

Od tego momentu zapał gospodarzy znacznie jednak osłabł. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu ciekawych okazji podbramkowych. Dość powiedzieć, że od momentu strzelenia wyrównującej bramki przez Kubań oglądaliśmy zaledwie po jednym celnym strzale z obu stron.

Najbliżej wpisania się na listę strzelców był pomocnik beniaminka Marco Ne, który uderzył z dystansu, a futbolówka minęła słupek o około pół metra. Sędzia Ałmir Kajumow doliczył do drugiej połowy jedynie 60 sekund i spotkanie zasłużenie zakończyło się wynikiem remisowym.

Wyniki pozostałych sobotnich meczów: Wołga Niżny Nowogród – FK Krasnodar 0:2, Terek Grozny – Amkar Perm 1:0.