PNA: Senegal walczy o życie


25 stycznia 2012 PNA: Senegal walczy o życie

Czas na drugą kolejkę spotkań w fazie grupowej Pucharu Narodów Afryki. Dzisiaj swoje mecze rozgrywa grupa A. Libia zmierzy się z Zambią, Senegal zaś powalczy o byt w turnieju w spotkaniu przeciwko Gwinei Równikowej.


Udostępnij na Udostępnij na

Libia – Zambia
Zambijczycy po niespodziewanym zwycięstwie w pierwszym meczu fazy grupowej z Senegalem mają olbrzymią szansę na awans do ćwierćfinału. Koniecznie potrzebna jest do tego wygrana z Libią. Eksperci nie mają wątpliwości, że pokonanie Libijczyków nie powinno sprawić większych problemów, jednak tegoroczny turniej pokazał już, że niczego nie można być w stu procentach pewnym. Największym problemem „Zielonych” w pojedynku z Gwineą Równikową było stwarzanie sobie sytuacji i trener Marco Paqueta zapowiedział już, że coś musi z tym zrobić. Zambia z kolei, mimo pokonania Senegalu, nie może pozwolić sobie na kolejny tego typu występ. „Miedziane Pociski” zdobyły dwa zaskakujące gole i całkowicie cofnęły się do obrony. Senegal nie miał swojego dnia i nie udało mu się wyniku odwrócić. Libia będzie jednak walczyła o życie, dlatego taka taktyka może okazać się niewystarczająca.

To na Dembę Ba Senegalczycy liczyć będą najbardziej
To na Dembę Ba Senegalczycy liczyć będą najbardziej (fot. Skysports.com)

Co ciekawe, obydwie ekipy spotkały się ze sobą w kwalifikacjach do obecnego turnieju. Wtedy to Libijczycy okazali się lepsi, wygrywając różnicą jednego gola. W całej historii reprezentacje mierzyły się ze sobą sześć razy. Dwa razy wygrywała Libia, dwa razy Zambia i dwa razy padał remis. Ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się jeszcze sięgnąć po puchar tego turnieju, ale obydwie znajdowały się w finale – Libia przegrała go w 1982 roku, Zambia w 1974 i 1994 roku.

Przewidywane składy:

Libia
Aboud – Berrish, Salama, Shibani, Aboubaker – Mohamed – Esnani, Saad, El Khatoushi – Osman, Zuway

Zambia
Mweene – Lungu, Himonde, Sunzu, Musonda – Sinkala, Kasonde – Katongo, Kalaba, Chansa – Mayuka

Typ: 1:1

Gwinea Równikowa – Senegal
Senegalczycy, którzy w końcu liczyli na to, że zawojują całe rozgrywki Pucharu Narodów Afryki, niemiłosiernie skomplikowali sobie życie już w pierwszym meczu z Zambią. Dwie szybko stracone bramki w pierwszej połowie nie najlepiej wpłynęły na „Lwy Terangi”, które ocknęły się dopiero w drugiej połowie, kiedy było już za późno. Absolutny debiutant w tych rozgrywkach, czyli współgospodarz z Gwinei Równikowej, nie ma nic do stracenia. Gol Javiera Balboi na trzy minuty przed zakończeniem meczu z Libią wprowadził wszystkich mieszkańców tego kraju w ekstazę. To Senegal musi dzisiaj atakować, to jemu powinno na tej konfrontacji bardziej zależeć, co może dobrze wpłynąć na „Nzalang Nacional”, którzy prawdopodobnie swoich szans upatrywać będą w kontrach.

Porażka Senegalu oznaczać będzie jego odpadnięcie z turnieju, co tym samym premiuje do awansu Gwineę Równikową, o ile przy okazji Libii nie uda się wygrać z Zambią. Wszystko jest więc jak najbardziej możliwe. – Nie możemy spocząć na tym, co pokazaliśmy w kwalifikacjach, musimy pokazać więcej – mówił przed meczem Armand Traore, trener Senegalu, dodając, że jego piłkarze nie mogą rozpamiętywać przegranej z Zambią. Do wieczornego meczu trzeba podejść z czystym umysłem, nie zaprzątać sobie głowy myślami, że trzeba go wygrać. Potencjał ekipy z Senegalu jest ogromny i każdy inny wynik niż zwycięstwo nad Gwineą Równikową będzie po prostu katastrofą.

Przewidywane składy:

Gwinea Równikowa
Silva – Aguirre, Rui, Konate, Doe – Fousseny, Juvenal, Balboa, Randy – Bodipo, Fabian

Senegal
Coundoul – Sane, Diawara, Mangane, N’Daw – Mbengue, Gomis, Diame, Sow – Niang, Ba

Typ: 0:2

Komentarze
~Sabri (gość) - 11 lat temu

Ciekawe ,dlaczego Diouf z Menchesteru United nie maa
w skłądzie

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze