Platini: Francja ma problem Raymonda


Prezydent Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA), Michel Platini, stwierdził, iż reprezentacja jego ojczystego kraju, Francji, nie należy do faworytów nadchodzącego mundialu. Jako przyczynę tego stanu rzeczy, Platini podał „problem Raymonda” oraz brak lidera drużyny.


Udostępnij na Udostępnij na

Legendarny francuski pomocnik surowo ocenia szanse „Trójkolorowych” na mistrzostwach świata. Jego zdaniem, poziom zawodników występujących obecnie w reprezentacji nijak ma się do tego, jaki prezentowali Francuzi w przeszłości (chociażby za jego czasów lub 5-10 lat temu).

Platini skrytykował również selekcjonera, Raymonda Domenecha, a konkretnie jego trudny charakter:

Francja ma problem Raymonda. Problem z jego osobowością, nie z jego umiejętnościami trenerskimi. Po mistrzostwach Europy zachował się beznadziejnie, Francuzi byli przygnębieni wynikiem, a on powiedział, że zdaje sobie z tego sprawę i przyznał, że spartaczył robotę. I to wszystko. Oprócz bycia sobą jest również selekcjonerem reprezentacji Francji i ma pewne powinności wobec francuskiej piłki.

Wracając do oceny szans „Tricolores” na mistrzostwach, powiedział:

Wszystko, na co ich stać, to awans z grupy. Potem zagrają z Argentyną lub Nigerią. Nie oszukujmy się, Francja nie ma obecnie wielkich indywidualności. Owszem, są nieźli piłkarze, ale nie tworzą oni drużyny, która należy do światowej czołówki. I nie myślę tu o najlepszej trójce, czyli moim zdaniem Hiszpanii, Brazylii i Argentynie, ale o szerokiej grupie zespołów, którą tworzą jeszcze Niemcy, Argentyna, Portugalia, Holandia i Włochy.
 

Komentarze
Ewelinka (gość) - 13 lat temu

tyytyty

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze