Piłkarz 11. kolejki Bundesligi

Tytuł najlepszego zawodnika 11. kolejki Bundesligi według iGol.pl wywalczył Pierre-Michel Lasogga. 20-letni snajper Herthy Berlin miał udział przy wszystkich trzech golach swojego zespołu w meczu z VfL Wolfsburg – strzelił bramkę i zanotował dwie asysty.

W spotkaniu z klubem prowadzonym przez Feliksa Magatha młodziutki napastnik zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Był absolutnie najlepszym piłkarzem meczu rozgrywanego na Volkswagen Arena. W pierwszej połowie dwukrotnie asystował przy golach kolegów – najpierw podawał do Raffaela, a potem po jego zagraniu piłkę do siatki skierował Lewan Kobiaszwili. Gdy w 84. minucie gospodarze wyrównali stan gry na 2:2, wydawało się, że zawodnicy Herthy powrócą do domu z zaledwie jednym punktem. Wtedy jeszcze raz przypomniał o sobie Lasogga, który minutę później strzelił gola i pozbawił „Wilki” wszelkich nadziei. To był zdecydowanie najlepszy pojedynek młodego Niemca w tym sezonie. Sezonie, który trzeba uznać za całkiem dla niego udany, gdyż po dziewięciu rozegranych meczach ma na swoim koncie cztery bramki i trzy asysty. Jak na pierwszy sezon na tak wysokim poziomie (w tych rozgrywkach Lasogga dopiero debiutował w Bundeslidze) wynik jest więcej niż przyzwoity.

Pierre-Michel jest wychowankiem półamatorskiego SG Wattenscheid 09, z którego w wieku 16 lat przeszedł do VfL Wolfsburg. Był zawodnikiem młodzieżowych drużyn „Wilków” w latach 2007-2009, aby na rok przenieść się do zespołu Bayeru Leverkusen. Tam w drużynie U-19 jego talent eksplodował na dobre. W sezonie 2009/2010 rozegrał 25 spotkań i strzelił w nich 25 goli. Taki wynik z pewnością zrobił wrażenie na trenerach seniorskich drużyn, jednak mimo wszystko pozwolono mu odejść z klubu. W połowie 2010 roku zasilił szeregi stołecznej Herthy i po kilku tygodniach wskoczył do pierwszej jedenastki. Na zapleczu Bundesligi zagrał w 25 meczach, w których trzynastokrotnie zdołał skierować piłkę do siatki.