MŚ kobiet: Pierwsze niespodzianki za nami


14 czerwca 2015 MŚ kobiet: Pierwsze niespodzianki za nami

Mundial kobiet wkracza w decydującą fazę. Za nami już 2. kolejka spotkań grupowych, jednak to, co najciekawsze, dopiero nadejdzie.


Udostępnij na Udostępnij na

Zacząć należy chyba od pierwszej wielkiej niespodzianki tych mistrzostw. Francja przegrała z Kolumbią 0:2, choć to zespół z Europy był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Dość niespodziewanie zespół z Ameryki Południowej jest na pierwszym miejscu w tabeli i jest pewien gry w 1/8 finału. W drugim spotkaniu tej grupy Anglia pokonała Meksyk 2:1.

Drugim zaskoczeniem tej serii meczów można uznać wygraną Szwajcarek z Ekwadorem. Nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie skala zwycięstwa – 10:1. Dwóch goli zabrakło tylko do pobicia rekordu mistrzostw na najwyższe zwycięstwo w historii.

https://twitter.com/WoSoWorld/status/609523297181679617

W drugim meczu tej grupy obrończynie trofeum – Japonki – pokonały Kamerun 2:1 i z kompletem punktów są liderkami w tabeli grupy C.

Emocji nie brakuje w grupie śmierci, w której rywalizują Amerykanki, Szwedki, Australijki oraz Nigeryjki. Hitem tej serii gier był pojedynek USA z Szwecją zakończony bezbramkowym remisem. Warto odnotować, że mecz na stadionie w Winnipeg oglądał komplet widzów – ponad 32 tysiące. W drugim meczu tej grupy Australijki pokonały Nigerię 2:0. Na czele tabeli USA z 4 pkt, przed Australią – 3 pkt, Szwecją – 2 pkt, Nigerią – 1 pkt.

Wyniki 2. kolejki:

 • GR A: Kanada – Nowa Zelandia 0:0
 • GR A: Chin – Holandia 1:0
 • GR B: Niemcy – Norwegia 1:1
 • GR B: Wybrzeże Kości Słoniowej – Tajlandia 2:3
 • GR C: Japonia – Kamerun 2:1
 • GR C: Szwajcaria – Ekwador 10:1
 • GR D: USA – Szwecja 0:0
 • GR D: Australia – Nigeria 2:0
 • GR E: Brazylia – Hiszpania 1:0
 • GR E: Korea Południowa – Kostaryka 2:2
 • GR F: Francja – Kolumbia 0:2
 • GR F: Anglia – Meksyk 2:1

Emocji nie brakuje, choć trzeba przyznać, że niektóre mecze mogą rozczarowywać. Jeśli ktoś wczorajszy wieczór postanowił spędzić na oglądaniu meczu Brazylia –  Hiszpania, mógł czuć się nieco zawiedziony. Składnych akcji było jak na lekarstwo, oba zespoły funkcjonowały, posyłając długie, prostopadłe podanie za linię obrony. W przypadku Brazylijek takie zagranie raz zakończyło się sukcesem. Hiszpanki jeśli już miały sytuację, w głupi sposób ją marnowały. Oczywiście nie wszystkie mecze tak wyglądają. Sporo emocji dostarczył pojedynek Niemek z Norweżkami. O ile pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszych sąsiadów, o tyle druga połowa była już nieco bardziej wyrównana. A gol na 1:1 Maren Mjelde jest murowanym kandydatem na najładniejszej bramki turnieju. Z całą pewnością rzutu wolnego lepiej już wykonać nie idzie.

https://twitter.com/WoSoWorld/status/609108711311831042

Mundial cieszy się dużym zainteresowaniem za granicą. Mecz USA – Szwecja przyciągnął na trybuny komplet 32 tysięcy kibiców. Spotkanie, które zakończyło się małą niespodzianką, bo bezbramkowy remis Kanady z Nową Zelandią za taki należy uznać, oglądało ponad 35 tysięcy kibiców. Oczywiście, nie na wszystkich meczach tak jest, jednak mundial kobiet wywołuje coraz większe zainteresowanie. Widać to szczególnie w Europie, choćby w Niemczech, gdzie mecze piłkarek transmitowane są w ogólnodostępnej telewizji i przyciągają miliony fanów.

https://twitter.com/WoSoWorld/status/609377579972345857

Spotkania ostatnich kolejek zostaną rozegrane o równych porach. Rozpoczną się one w poniedziałkowy wieczór i potrwają do nocy z środy na czwartek. Do 1/8 finału awansują najlepsze dwie drużyny z każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze