Pierwsza zmiana w Serie A


Francesco Orsi nie jest już szkoleniowcem AS Livorno. Powodem zwolnienia doświadczonego trenera były fatalne wyniki osiągane przez toskański zespół, który w siedmiu pierwszych meczach zgromadził na swoim koncie zaledwie dwa punkty i zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy.


Udostępnij na Udostępnij na

W miniony weekend piłkarze AS Livorno przegrali wyjazdowe spotkanie z Catanią Calcio 0:1. 

Jeszcze we wczorajszych wywiadach prezydent AS Livorno – Aldo Spinelli przekonywał kibiców, że nie rozważa możliwości zmian w sztabie szkoleniowym toskańskiego zespołu. Spinelli zapowiadał także, że darzy obecnego trenera ogromnym zaufaniem i w żaden sposób nie wini go za słabe wyniki osiągane przez AS Livorno w obecnym sezonie.

Dziś okazało się, że słowa prezydenta klubu z Toskanii były „rzucane na wiatr”. W godzinach popołudniowych na oficjalnej stronie internetowej AS Livorno pojawił się komunikat, że Francesco Orsi ze skutkiem natychmiastowym przestał pełnić funkcję pierwszego trenera „Granaty”. 

Dotychczas nie podano nazwiska następcy Orsiego na stanowisku szkoleniowca AS Livorno. Włoska prasa spekuluje, że nowym opiekunem zawodników z Toskanii będzie Giancarlo Camolese, który w ubiegłych rozgrywkach prowadził drugoligową Vicenzę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze