Petrescu odchodzi z Kubania


14 sierpnia 2012 Petrescu odchodzi z Kubania

Były obrońca reprezentacji Rumunii i Chelsea Londyn, Dan Petrescu, poinformował we wtorek, że rezygnuje z funkcji trenera Kubania Krasnodar.


Udostępnij na Udostępnij na

Byłem tu trzy lata i wszystko robiłem najlepiej, jak mogłem – powiedział Rumun.

Petrescu żegna się z Kubaniem
Petrescu żegna się z Kubaniem (fot. chelseafc.com)

Bogaty właściciel zespołu z Krasnodaru, Oleg Mkchrtyan, powiedział, że był zaskoczony decyzją Petrescu: – Zaraz po naszym piątkowym zwycięstwie nad lokalnym rywalem Petrescu przyszedł do mnie i oznajmił, że zamierza odejść. Nigdy nie spodziewałem się, że powie coś takiego – mówi Mkrchtyan.

Jestem bardzo smutny z powodu jego odejścia, ale musimy uszanować tę decyzję, ponieważ dokonał wspaniałych rzeczy dla klubu – dodał.

Po piątkowym zwycięstwie 2:1 nad drużyną FK Krasnodar Kubań z bilansem sześciu punktów po czterech meczach zajmuje ósmą lokatę w tabeli.

Petrescu został trenerem Kubania w grudniu 2009 roku i w następnym sezonie dał awans drużynie znad Morza Czarnego do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji.

W listopadzie 2011 roku przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2015 roku, po tym jak jego zespół znalazł się w górnej części tabeli ligi rosyjskiej.

Mogę być dumny ze wszystkich rzeczy, które tutaj zrobiliśmy, ale teraz chcę podjąć się nowego wyzwania – mówi Rumun.

W wywiadzie przeprowadzonym rok temu przez agencję Reutera Petrescu powiedział, że w przyszłości chciałby wrócić do Chelsea: – Nigdy nie zapomnę czasu, który spędziłem na Stamford Bridge, i moim marzeniem jest, aby pewnego dnia wrócić tam jako trener lub menedżer.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze