Petković myśli o Lidze Mistrzów

Po wczorajszym remisie w derbach Rzymu wypowiedział się trener Lazio Rzym, Vladimir Petković. Bośniacki trener uważa, że jego zespół ciągle jeszcze stać na awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Podczas wczorajszego meczu z Romą trener Petković wyglądał na zadowolonego. Nieco gorzej było już po spotkaniu, trener Lazio uważał bowiem, że jego drużyna zasłużyła na zwycięstwo. Ostatecznie zakończyło się na remisie 1:1. – W pierwszej połowie mieliśmy większe posiadanie piłki, co pozwoliło nam zdominować spotkanie. W drugiej połowie musieliśmy trochę uspokoić grę, co nas zwiodło. Pokazaliśmy, że chcemy wygrać z Romą, więc tym bardziej szkoda, że mecz zakończył się tylko remisem – powiedział po spotkaniu z drużyną „Giallorossich” Vladimir Petković.

Lazio Rzym zajmuje obecnie piątą lokatę w tabeli Serie A, jednak nadal z szansą na zajęcie miejsca premiowanego grą w elitarnej Lidze Mistrzów. „Biancocelesti” tracą do podium ligi włoskiej siedem punktów, a do rozegrania jest również siedem kolejek. Wszystko więc może się zdarzyć. – Widzę szklankę do połowy pełną. Wierzę, że Liga Mistrzów w naszym wykonaniu za rok jest jak najbardziej możliwa – dodał bośniacki szkoleniowiec.