Petković: Mogliśmy wygrać

Szkoleniowiec Lazio nie jest zadowolony z wyniku spotkania z Milanem, bo jak sam uważa, jego zespół mógł w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trener stanął w obronie Hernanesa, który w pierwszej połowie grał bardzo słabo.

W środowy wieczór piłkarze Lazio Rzym zremisowali 1:1 z Milanem na San Siro. Na początku drugiej połowy gola dla klubu ze stolicy Lombardii zdobył Brazylijczyk Kaka. Później goście z Rzymu doprowadzili do wyrównania i utrzymali ten rezultat do końca.

Po zremisowanym spotkaniu głos zabrał trener Lazio, Vladimir Petković. Bośniak nie był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, bo mogli osiągnąć lepszy rezultat: – Pod koniec meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nie jestem zadowolony ze spotkania, bo mój zespół musi podchodzić do gry z większą determinacją. W pierwszej połowie oddaliśmy Milanowi inicjatywę, ale w drugiej było już zupełnie inaczej.

Szkoleniowiec rzymian wypowiedział się także w kwestii Hernanesa, który grał poniżej oczekiwań. Stanął on w jego obronie, mówiąc, że jako jedyny aktywnie grający zawodnik w pierwszej części spotkania nie był w stanie nic wskórać: – Hernanes nie był w stanie nic większego zdziałać, kiedy drużyna prezentowała się gorzej. Wpuściłem Onaziego, by tempo było żywsze.

Do spotkania z Milanem kadra meczowa Lazio była bardzo osłabiona. Petković nie mógł wystawić kilku ważnych zawodników. Po meczu przyznał, że na ten fakt nie zwracał uwagi, bo ma dobrze poukładany zespół: – Nigdy nie miałem poczucia, że moja ławka rezerwowych jest osłabiona. Drużyna zawsze była za mną, a ja za nią. W drugiej części spotkania zobaczyliśmy Lazio, które powinno grać.