Parzyszek w Benfice!


17 grudnia 2013 Parzyszek w Benfice!

20-letni Polak Piotr Parzyszek trafi po sezonie do Benfiki Lizbona! Jak informują holenderskie media, prawdopodobnie już dzisiaj dojdzie do podpisania kontraktu.


Udostępnij na Udostępnij na

Piotr Parzyszek jest obecnie zawodnikiem holenderskiego drugoligowca, De Graafschap. Napastnik zdobył w tym sezonie 16 goli w 19 meczach i prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców. Był na celowniku takich klubów jak Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven, jednak wybrał ofertę Benfiki Lizbona.

Piotr Parzyszek
Piotr Parzyszek (fot. gelderlander.nl)

Jeszcze kilkanaście dni temu mówił: – Benfica jest jednym z wielkich europejskich i światowych klubów z ogromnym stadionem. To byłoby dla mnie spełnienie marzeń. Rodzina i przyjaciele mówią mi, że gdy takie okazje się pojawiają, to nie można ich odrzucić.

Parzyszek poleciał już do Portugalii, gdzie przejdzie testy medyczne. Jeśli wszystko będzie w porządku, podpisze kontrakt do maja 2018 roku. Kwoty, którą zapłacili za polskiego napastnika włodarze Benfiki, na razie nie ujawniono.

– To wielki transfer. Zarówno dla Piotra, jak i naszego klubu. Jesteśmy także zadowoleni, że zostanie z nami w następnej rundzie i dokończy sezon – powiedział holenderskim mediom dyrektor ds. technicznych w De Graafschap, Roland Vroomans.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze