Parzyszek w Ajaksie?


7 stycznia 2014 Parzyszek w Ajaksie?

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że transfer Piotra Parzyszka do Benfiki Lizbona nie dojdzie do skutku, a dziś okazuje się, że fiasko w rozmowach na linii De Graafschap – Benfica mogą wykorzystać inne kluby, które również były zainteresowane 21-letnim napastnikiem.


Udostępnij na Udostępnij na

W 19 rozegranych meczach Parzyszek trafiał aż 16 razy. Takie statystyki robią wrażenie na każdym, a już na pewno na skautach wielkich drużyn. Pierwszą, która wygrała wyścig o polskiego napastnika była Benfica Lizbona, jednak nie udało się dopiąć szczegółów kontraktu i sprawa upadła.

Piotr Parzyszek
Piotr Parzyszek (fot. Archiwum prywatne)

Do walki stanęły zatem takie drużyny, jak: Aston Villa, PSV Eindhoven i Ajax Amsterdam. Wydaje się, że to właśnie między nimi nastąpi ostateczna rozgrywka w sprawie transferu Polaka. Choć nie udało się dogadać się z portugalską drużyną, to sprawa jest możliwa do zamknięcia jeszcze w zimowym okienku transferowym.

Kusi przede wszystkim cena za zawodnika, która  nie powinna przekroczyć 700 tysięcy euro. Benfica Lizbona za Parzyszka miała zapłacić 650 tysięcy euro. Biorąc pod uwagę skuteczność napastnika De Graafschap nie jest to wysoka cena. Polski napastnik jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Jupiler League.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze