Ostrowski: Pokazaliśmy klasę


Widzew Łódź pokonał na własnym boisku Zagłębie Lubin 2:1 i zapewnił sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Strzelcem pierwszego gola dla łodzian był Krzysztof Ostrowski, który po spotkaniu komplementował debiutanta w łódzkiej drużynie – Sebastiana Zalepę.


Udostępnij na Udostępnij na

Przed spotkaniem mówił Pan, że nie można stracić bramki i niekoniecznie muszą strzelać napastnicy, bo mogą to robić także pomocnicy. Straciliście gola, ale udało się wygrać, a Pan zdobył bramkę.

Cieszymy się, że w końcu wygraliśmy tutaj po remisowym wyniku. Już się obawiałem, że może być podobnie jak w ostatnim meczu, ale pokazaliśmy klasę, pokazaliśmy też, że walczymy do końca i udało się strzelić zwycięską bramkę.

Znakomite zagranie Dudu przy Pańskiej bramce, który przeciągnął obrońcę przez połowę końcowej linii, a potem na tacy wyłożył Panu piłkę. Wystarczyło dołożyć głowę.

Tak, chyba łatwiejszej piłki nie mogłem mieć. Tym bardziej ona była trudniejsza, bo te łatwe piłki są naprawdę trudne do strzelenia, trzeba się mocno skoncentrować, cieszę się, że to mi się udało.

Niepokoi fakt, że po każdej strzelonej bramce głęboko się cofaliście, efektem pierwszego cofnięcia był gol wyrównujący, na szczęście potem już takiej konsekwencji nie było. Coś jest nie tak.

Rzeczywiście, musimy popracować nad tym. Strzeliliśmy dzisiaj dwie bramki i to się najbardziej liczy. To, że straciliśmy jedną, jest właśnie zasługą tego, że się cofnęliśmy za bardzo. Fajnie, bo zapewniliśmy sobie utrzymanie, tak że możemy wpuszczać młodych zawodników i grać na większym luzie. Na pewno będziemy próbować różnych opcji.

A propos młodego zawodnika, debiutant na bardzo ważnej pozycji stopera spisał się znakomicie.

Wiedzieliśmy, że to jest bardzo dobry zawodnik, dziś Sebastian zadebiutował, ostatnio debiutował Mroziński. Mamy młodych graczy bardzo uzdolnionych. Dodatkowo Zalepa jest wychowankiem Widzewa, było to dla niego bardzo ważne spotkanie, rozegrał dziś supermecz, wygraliśmy, gratulacje dla niego.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze