Ostatni dzień eliminacji!


13 października 2015 Ostatni dzień eliminacji!

Już dziś ostatni dzień eliminacji do mistrzostw Europy we Francji. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w grupie A, gdzie o awans do baraży walczy Turcja i Holandia. Interesująca sytuacja panuje także w grupie B, w której szansę na uplasowanie się na trzecim miejscu ma nawet przedostatni Cypr. Będzie się działo również podczas meczu Italii z Norwegią. Piłkarze ze Skandynawii mogą zakończyć eliminacje zarówno na miejscu pierwszym, jak i na trzecim, zmuszającym do gry w barażach.


Udostępnij na Udostępnij na

Belgia – Izrael 

Obydwie drużyny mają o co walczyć. W przypadku remisu bądź wygranej gospodarzy, ci utrzymają się na pierwszym miejscu w grupie. Izraelczycy natomiast marzą o zajęciu miejsca premiowanego grą w fazie barażowej. Nie będzie to dla nich jednak łatwe, ponieważ muszą pokonać Belgów oraz liczyć na stratę punktów przez reprezentację Bośni i Hercegowiny.

Bułgaria – Azerbejdżan 

Mecz, który nie zainteresuje prawdopodobnie nikogo, poza rodakami oczywiście, występujących na boisku zawodników. Starcie o przysłowiową „pietruszkę” i zajęcie najwyższego, nic nie wnoszącego miejsca w grupie, czyli czwartego.

Cypr – Bośnia i Hercegowina 

Bardzo ciekawe starcie w grupie B. Cypryjczycy, pomimo że uplasowali się na przedostatniej pozycji w tabeli, to wciąż mają szansę na awans do baraży. Muszą liczyć na porażkę Izraela w starciu z Belgią oraz pokonanie reprezentacji Bośni. Goście łatwo jednak nie odpuszczą, ponieważ wiedzą, że na trzecie miejsce, które obecnie okupują, czai się zarówno Izrael, jak i Cypr, który będzie chciał wykorzystać atut własnego boiska.

Holandia – Czechy 

Holendrzy liczą na cud, jednak najpierw muszą wykonać swoje zadanie, którym jest pokonanie reprezentacji Czech, która awans na francuski turniej ma już zapewniony. Podopieczni Pavela Vrby walczą o pierwsze miejsce w grupie w korespondencyjnym pojedynku z Islandią. Spadek na miejsce barażowe już im nie grozi. Oranje, aby rzutem na taśmę awansować do baraży, muszą pokonać Czechów i liczyć na wpadkę reprezentacji Turcji.

Łotwa – Kazachstan

Mecz na dole grupy A. W przypadku zwycięstwa Kazachstanu, obydwie reprezentacje zakończą eliminację do mistrzostw z takim samym dorobkiem punktowym.

Malta – Chorwacja

Chorwaci starcia z Maltą nie mogą potraktować swobodnie, ponieważ zwycięstwo i strata punktów przez Norwegię może spowodować, że to właśnie Skandynawowie będą zmuszeni do gry w barażach. Gospodarze tego spotkania nie mają już możliwości awansu na wyższe miejsce w tabeli.

Turcja – Islandia

Atmosfera wokół tego spotkania będzie naprawdę gorąca. Obydwie reprezentacje swój los mają we własnych nogach. Turcy w przypadku straty punktów i wygranej Holandii mogą pożegnać się z miejscem premiowanym występami w barażach. Natomiast Islandczycy, wygrywając na ciężkim terenie, nie oddadzą pierwszego miejsca w grupie w przypadku zwycięstwa Czechów w starciu z Holandią. Faworytami spotkania są gospodarze, którzy znajdują się w lepszej formie. Turcja w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła sześć punktów, podczas gdy Islandia zaledwie dwa. Doskonale wiadomo też, jak ciężko gra się w państwie, mającym swoją stolicę w Ankarze.

Walia – Andora

Walijczycy awans na Euro 2016 mają już zapewniony. W przypadku porażki Belgii w meczu z Izraelem mogą wskoczyć na pierwsze miejsce w grupie, dlatego do meczu z grupowym outsiderem podejdą całkowicie zmotywowani. Wysoka wygrana w ostatnim spotkaniu eliminacji może być świetnym podsumowaniem przygody kadry Chrisa Colemana w drodze do Francji.

Włochy – Norwegia

Mecz o pierwsze miejsce w grupie H. Squadra Azurra, aby stracić pozycję lidera musiałaby przegrać w starciu z Norwegią. Remis nic nie daje zespołowi prowadzonemu przez Per-Mathiasa Hogmo. Dla Norwegów starcie z Italią jest ważne także w kontekście baraży. W przypadku porażki oraz niemal pewnej wygranej Chorwacji w starciu z Maltą, to właśnie piłkarze pochodzący ze Skandynawii zakończą eliminacje na trzecim miejscu w grupie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze