Osłabiony Inter utrzyma dobrą dyspozycję?

W szeregach "Nerazzurrich" trwa walka z kontuzjami

27 listopada 2019 Osłabiony Inter utrzyma dobrą dyspozycję?
albawaba.com

Inter Mediolan w obecnym sezonie jest najpoważniejszym kandydatem do przerwania hegemonii Juventusu w Serie A. Różnica w tabeli między tymi zespołami to raptem punkt. Jednak przed podopiecznymi Antonio Conte – i nim samym – poważniejsze zadanie. Jak skompletować kadrę, kiedy główni zawodnicy są kontuzjowani? Najważniejsze dla "Nerazzurrich", żeby te absencje nie odbiły się na wynikach zespołu.

Sytuacji Interu raczej nie poprawia dość wymagający terminarz do końca roku. Bardzo mocna w tym sezonie Roma, nieobliczalna Fiorentina i mecz w Lidze Mistrzów z FC Barcelona. Tak wygląda „rozkład jazdy” mediolańskiego klubu w grudniu. Ekipa z Lombardii nadal chce wywierać presję na Juventusie, a w Champions League prawdopodobnie do ostatniej kolejki będzie walczyć o wyjście z grupy. W odniesieniu do kadry Interu ewentualna gra w Lidze Europy będzie rozpatrywana w kategorii rozczarowań.

Problem ze środkiem pola

W połowie października urazu przywodziciela doznał Stefano Sensi. Były zawodnik Sassuolo zanotował wręcz fantastyczne wejście w szeregi Interu. Włoch zagrał w dziewięciu meczach, strzelił w nich trzy gole i zaliczył cztery asysty. Wraz z Nicolo Barellą tworzył udany środek pola składający się z reprezentantów Włoch. Jednak w wyniku kontuzji zabrakło osoby, która dzięki dryblingowi i zwinności mogłaby rozpocząć akcję właśnie w tym sektorze boiska. Marcelo Brozović opanował rozgrywanie piłki, ale przez swoje warunki fizyczne lepiej spisuje się jako pomocnik box-to-box. Na podobnego zawodnika kreuje się Nicolo Barella, ale no właśnie…

Podczas spotkania z Torino on również doznał urazu. W środę Inter poinformował, że 22–latek przeszedł zabieg artroskopii i teraz czeka go rehabilitacja. Na boisko wróci najpóźniej w połowie stycznia. Nicolo również był istotnym zawodnikiem Interu na początku sezonu. W siedemnastu meczach strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty, jednak w swoim stylu gry nie jest bliźniaczo podobny do Stefano Sensiego. Nicolo gra nieco bardziej defensywnie, opiera się na odbiorach piłki i szybkim zagraniu jej do przodu. Przy czym nie boi się zagrać długiego, krzyżowego podania.

Obsada lewej flanki

Oprócz tego Antonio Conte musi zastanawiać się, co zrobić z lewą stroną boiska. Kwadwo Asamoah jest wyłączony z gry przez problemy z kolanem. Z kolei Alexis Sanchez doznał urazu ścięgna i podobnie jak Barella wróci do gry w połowie stycznia. Przejście Chilijczyka było obok Romelu Lukaku jednym z największych transferów w Serie A tego sezonu. Sanchez jest bardziej ofensywną alternatywą dla Kwadwo Asamoaha. Wypożyczony z Manchesteru United skrzydłowy też doznał kontuzji w połowie października. Wcześniej zdołał zagrać w czterech meczach, strzelił gola i zaliczył asystę. Był wyjątkowo widoczny podczas spotkania z Sampdorią. Zdobył bramkę, ale po około dwudziestu minutach nie było go już na murawie. Dostał dwie żółte kartki, przez co nie grał z Juventusem.

„Stara Dama” to były klub Kwadwo Asamoaha. Reprezentant Ghany bardzo dobrze spisuje się w roli wahadłowego. Inter pod wodzą Antonio Conte gra w formacji 3-5-2, więc boczni pomocnicy są istotni dla „Nerazzurrich”. Asamoah dał się poznać ze strony „boiskowego walczaka”. Być może nie przemawiają za nim kluczowe dla obrońcy aspekty takie jak pojedynki powietrzne czy wślizgi. Za to umiejętnie czyta grę i bardzo dobrze się ustawia. Oprócz tego dużo potrafi wnieść do rozegrania akcji i jest w stanie sprawnie ominąć rywala.

Jakie Inter ma alternatywy?

Na lewym skrzydle obecnie występuje Cristiano Biraghi. W dziewięciu spotkaniach zaliczył dwie asysty. Były zawodnik Fiorentiny głównie skupia się na udanych dośrodkowaniach. Przy wypożyczeniu Dalberta właśnie do zespołu z Florencji Biraghi jest głównym kandydatem do pierwszego składu. W odwodzie Antonio Conte ma jeszcze Federico Dimarco, a w meczu z Hellasem na lewej stronie Cristiano został zmieniony przez Antonio Candrevę. Jest w czym wybierać, ale trudno powiedzieć, żeby były to zastępstwa 1:1.

W środku pomocy sytuacja wygląda tylko minimalnie lepiej. Warto dodać, że kontuzjowany jest również Roberto Gagliardini. Włoch zdołał zagrać już w dziesięciu meczach, w których strzelił gola i zanotował asystę. Jednak też jest wyłączony z gry przez problemy mięśniowe. W związku z tym Antonio Conte musiał trochę zmienić charakterystykę środka pola.

W drugiej połowie meczu z Torino grali Marcelo Brozović, Borja Valero i Matias Vecino. Cała trójka bazuje na wymianie podań i nieco bardziej defensywnej grze, co widać na przykładzie Chorwata. Więc zastąpienie Stefano Sensiego nie będzie należało do łatwych zadań.

Niewykluczone, że Inter będzie musiał ruszyć na zakupy. Podobno zarząd klubu obserwuje sytuację takich zawodników jak Nemanja Matić czy Julian Draxler. Jednak do okienka transferowego pozostało jeszcze bardzo dużo czasu. Przez to Antonio Conte musi rzeźbić w obecnym składzie. Warto przywołać tu Romę, która zmagała się z podobnymi problemami i wyszła z tego obronną ręką.