Olisadebe znowu strzela


Emmanuel Olisadebe znowu strzela. Były reprezentant Polski zdobył już swoją dziewiątą bramkę w lidze chińskiej. Jednak jego Henan Jianye przegrało w 14 kolejce z Shaanxi Zhongxin 2:1.


Udostępnij na Udostępnij na

Olisadebe na listę strzelców wpisał się w 50 minucie. 29-letni piłkarz z Polskim paszportem jest jednym z najskuteczniejszych strzelców swojej drużyny.

Olisadebe polskie obywatelstwo otrzymał w 2000 roku. Procedura była skrócona do minimum, a piłkarz do dziś nie mówi po polsku. W 25 meczach reprezentacji zdobył 11 bramek i był najskuteczniejszym strzelcem eliminacji do Mundialu w Korei i Japonii.

W polskiej Ekstraklasie Olisadebe rozegrał 66 spotkań trafiając do siatki rywali 20 razy. Później grał w Panathinaikosie Ateny gdzie zadebiutował w barwach klubu w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dobrze rozwijającą się karierę zatrzymały kontuzje. Przez nie stracił miejsce w składzie „Koniczynek” i przeniósł się do występującego w Premiership Portsmouth. Niestety nasz były kadrowicz w jednej z najlepszych lig świata nie rozegrał ani jednego spotkania i przenosił się do Skody Xanti, a potem do beniaminka ligi Cypryjskiej: APOP Kinyras Peyia. Od kwietnia 2008 roku Olisadebe z powodzeniem walczy w chinach w klubie Henan Jianye.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze