Oficjalnie: Hummels w Monachium. Reus będzie następny?


10 maja 2016 Oficjalnie: Hummels w Monachium. Reus będzie następny?

Czarny sen Borussii Dortmund się sprawdził. Na rzecz Bayernu oddała już Mario Goetze i Roberta Lewandowskiego. Teraz do największego rywala klubu z Zagłębia Ruhry oficjalnie przechodzi również Mats Hummels.


Udostępnij na Udostępnij na

To świetny dzień dla Bayernu Monachium, który potwierdził dwa bardzo duże transfery w ciągu… dwunastu minut. Na pierwszy ogień poszedł młody zawodnik, którego w naszym cyklu „Największe talenty” Patryk Motyka umieścił na pierwszym miejscu. 18-latek z Benfiki Lizbona „jest potworem, potrafi obrzydzić życie każdemu rywalowi swoją umiejętnością przewidywania ruchów przeciwnika. Jeśli chcecie o nim przeczytać więcej, kliknijcie TUTAJ.

Kilkanaście minut później w Monachium ponownie wystrzeliły szampany, a w Dortmundzie zaczęto szykować wielką stypę. Do 2021 roku kontrakt z Bayernem podpisał Mats Hummels, który dla jednych pozostanie wielką legendą, a dla reszty będzie jedynie zdrajcą. Niemiec nigdy nie ukrywał komu kibicuje, jednak takiego ruchu nie spodziewał się chyba nikt…

Co teraz? Borussia Dortmund została pozbawiona wszystkich swoich gwiazd z ostatnich lat. Mario Goetze odszedł tuż przed finałem Ligi Mistrzów. O transferze Roberta Lewandowskiego mówiono miesiącami rozpraszając uwagę fanów z Westfallenstadion. Odejście Matsa z BVB ogłoszono tuż przed finałem DFB Pokal. Wiadomo jakie będzie nastawienie kibiców do swojego piłkarza w najbliższych dwóch spotkaniach. Choć zakładamy, że Thomas Tuchel postara się uchronić go przed hejtem i posadzi go jedynie na ławce. Bayern kolejny raz udowodnił, że wie jak się robi transfery – to pokaz genialnej gry psychologicznej przed ważnymi meczami.

Jak na te wieści zareagowano w Monachium? – Mats Hummels jest jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie. Na pewno podniesie poziom naszej drużyny – mówi cytowany przez oficjalne konto na Twitterze, Karl-Heinz Rummenige.

Kto następny? Transfer Hummelsa oznacza, że do City nie odejdzie Guendogan. Polityka transferowa BVB jest taka, że w jednym oknie odchodzi maksymalnie jeden kluczowy dla klubu zawodnik. Na dużą sensację poczekamy więc najprawdopodobniej do końcówki wiosny następnego sezonu. Reus w barwach Bayernu już za rok? Kto wie…

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze