OE: Zagłębie wygrywa w Łodzi

2 maja 2008 OE: Zagłębie wygrywa w Łodzi

W meczu otwierającym 28. kolejkę polskiej I ligi przedostatni w tabeli Widzew Łódź uległ przed własną publicznością ostatniemu Zegłębiu Sosnowiec 0:1. Dla Sosnowiczan jest to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.

Zagłębie Sosnowiec oprawa meczowa

Od pierwszych minut spotkania kibice zgromadzeni na stadionie w Łodzi zobaczyli wyrównane widowisko  z sytuacjami zarówno pod jedną jak i drugą bramką.  W 26. minucie  meczu  gola , po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Szatana zdobył Adrian Marek i tym samym wyprowadził Sosnowiczan na prowadzenie. Podopieczni Piotra Pierścionka po zdobyciu bramki nie zwolnili tempa, chcąc jak najszybciej dobić rywala. Goście pomimo kilku dogodnych sytuacji nie zdobyli już gola i do przerwy mieliśmy wynik 0:1.

W drugiej połowie meczu Zagłębie oddało inicjatywę gospodarzom, koncentrując się na obronie korzystnego rezultatu. Sztuka ta powiodła się i trzy punkty powędrowały do Sosnowca. Widzew Łódź stracił kolejne ważne punkty i najprawdopodobniej w przyszłym sezonie zagra w III lidze.