Oddo w Bayernie!


Działacze Bayernu Monachium wydali oficjalne stanowisko w sprawie transferu Massimo Oddo na Allianz Arena. Były obrońca AC Milan został wypożyczony do Bayernu na rok, z opcją wykupienia zawodnika na własność na kolejne sezony.


Udostępnij na Udostępnij na

O odejściu Massimo Oddo z Milanu było głośno w przeciągu ostatniego tygodnia. Sam piłkarz twierdził, że ciężko mu będzie o miejsce w składzie po zakontraktowaniu przez „Rossonerich” Gianluci Zambrotty. Wczoraj rano, pojawiły się doniesienia prasowe na temat transferu Oddo do Olympique Lyon, po tym jak Włoch został wyłapany przez jednego z paparazzich we Francji. Zaledwie kilka godzin później, włodarze Bayernu Monachium podali oficjalną informację dotyczącą transferu 32-letniego Włocha na Allianz Arena.

Oddo został wypożyczony do Bayernu na rok, z możliwością pozostania na stałe w klubie, z końcem trwania wypożyczenia. Działacze Bayernu zareagowali bardzo szybko, gdyż zaledwie dzień wcześniej do HSV został sprzedany Marcell Jansen. Rummenigge szukał zastępcy dla Jansena, jednak nikt nie przypuszczał, że sprawy potoczą się aż tak szybko.

„Massimo Oddo to piłkarz, który może zagrać zarówno bocznego obrońcę, jak i bocznego pomocnika” – przyznał trener „Bawarczyków” – Jurgen Klinsmann. „Uważam, że pozyskanie Oddo to ogromne wzmocnienie. Wierzę w jego doświadczenie boiskowe i jestem przekonany co do jego umiejętności. Jest to bez wątpienia klasowej światy zawodnik, który pasuje do mojej koncepcji składu.”

Menedżer Bayernu Monachium – Uli Hoeness został zapytany przez jednego z dziennikarzy, dlaczego Oddo został wypożyczony zaledwie na rok. „W ten sposób nie podejmujemy żadnego ryzyka.” – przyznał Hoeness. „Zobaczymy jak będzie się spisywał przez najbliższy sezon, a potem wspólnie się zastanowimy, czy warto go zatrzymać w klubie.”

Swoje trzy grosze wtrącił również prezes Bayernu – Karl-Heinz Rummenigge, który powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika jak Oddo. Kolejny Mistrz Świata i zdobywca Ligi Mistrzów w drużynie pomoże nam w odnoszeniu sukcesów.”

Komentarze
Pablo ManU (gość) - 15 lat temu

Niepotrzebnie! Lubiłem tego gracza , ale w Bayenie to
on się zmarnuje.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze