Nykiel: Czas pokaże, co będzie

19 listopada 2011 Nykiel: Czas pokaże, co będzie

Ruch Chorzów pokonał przed własną publicznością Cracovię Kraków 2:0. Powrót na Górny Śląsk zaliczył Krzysztof Nykiel, który po końcowym gwizdku sędziego nie miał powodów do satysfakcji.

Wróciłeś do Chorzowa, ale wynik osiągnięty przez Twoją drużynę z pewnością nie jest zadowalający.

Krzysztof Nykiel walczy o piłkę przy linii bramkowej
Krzysztof Nykiel walczy o piłkę przy linii bramkowej (fot. Agnieszka Skórowska/igol.pl)

Fajnie było wrócić na Cichą. Spędziłem w Chorzowie fajny okres podczas mojej przygody z piłką. Jednak dzisiaj ten powrót jest nieudany, bo gram w barwach Cracovii. Punkty są nam potrzebne jak rybie woda. O ile w pierwszej połowie to jako tako wyglądało, to w drugiej już nie istnieliśmy.

Słabo zagraliście w obronie. Szczególnie ta lewa strona była kiepska.

Nie mnie to oceniać, gdzie graliśmy dobrze, a gdzie źle. Aczkolwiek Marek Zieńczuk dzisiaj wiele razy zagrażał nam ze skrzydła.

Jeżeli chodzi o Wasz zespół, jakie są nadzieje na te ostatnie spotkania rundy? Trudno będzie Wam o punkty z taką grą, jaką prezentowaliście dzisiaj.

Po Wiśle był huraoptymizm, jednak ja przestrzegałem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ale tak, jak mówiłem, w pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, a w drugiej połowie nie było nas. Teraz przyjeżdża do nas PGE GKS Bełchatów i musimy to spotkanie wygrać. Później mamy trudne wyjazdy w Kielcach i w Warszawie. Czas pokaże, co będzie.