Nowy stadion Zenitu gotowy w 2013 roku


18 listopada 2011 Nowy stadion Zenitu gotowy w 2013 roku

Opóźnia się termin oddania do użytku nowego stadionu Zenitu Sankt Petersburg. Dziś poinformowano, że obiekt położony na Wyspie Krestowskiej nie zostanie otwarty tak, jak planowano jesienią 2012 roku, lecz dopiero w 2013 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie budowanego stadionu wicepremier Rosji, Dmitrij Kozak, ogłosił opóźnienie otwarcia nowej inwestycji. Według polityka jest to spowodowane zmianami w planach konstrukcji obiektu.

Gracze Zenitu zyskają nowy stadion w 2013 roku
Gracze Zenitu zyskają nowy stadion w 2013 roku (fot. fc-zenit.ru)

– Potrzebujemy nie tylko nowoczesnego i komfortowego stadionu piłkarskiego, spełniającego wszystkie wymogi FIFA. Musimy mieć obiekt, na którym możemy zorganizować również inne zawody sportowe oraz widowiska artystyczne. Zdecydowaliśmy się powiększyć pojemność tego stadionu, ale zapewniam, że te zmiany nie zwiększą drastycznie kosztów inwestycji – stwierdził Kozak.

Wstępnie zakładano, że nowy stadion Zenitu pomieści 62 tysiące kibiców. Po tym, gdy Rosja otrzymała prawo organizacji mistrzostw świata w 2018 roku, zdecydowano się podnieść pojemność obiektu do 69 tysięcy miejsc.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze