Nowy sponsor Ruchu Chorzów. Odsłaniamy szczegóły nowej współpracy „Niebieskich”


Beniaminek PKO BP Ekstraklasy znalazł nowego sponsora. Co jutro ogłoszą chorzowianie?

13 lipca 2023 Nowy sponsor Ruchu Chorzów. Odsłaniamy szczegóły nowej współpracy „Niebieskich”
Marcin Bulanda / PressFocus

Już jutro rano czeka nas ogłoszenie nowej umowy partnerskiej pomiędzy Ruchem Chorzów, a nowym sponsorem tego klubu. Jak udało się nam ustalić, "Niebiescy" podpiszą nie byle jaką umowę z podmiotem bukmacherskim, który na polskim rynku jest niezwykle szanowany oraz rozpoznawalny. Kim zatem jest wyczekiwany nowy sponsor Ruchu?


Udostępnij na Udostępnij na

W ostatnich latach z Ruchem związany był inny polski bukmacher, który upodobał sobie wiele górnośląskich klubów. Mowa oczywiście o marce Superbet. Firma ta współpracowała lub współpracuje nadal, między innymi z Polonią Bytom, GKS-em Tychy czy Górnikiem Zabrze. Od nowego sezonu w portfolio firmy znajduje się także Lech Poznań, niedawny ćwierćfinalista Ligi Konferencji Europy.

„Niebiescy” w sezonie 2023/2024 zmienią barwy, choć nieznacznie. Z naszych informacji wynika, że nowy sponsor Ruchu Chorzów to firma Betclic, która od lat z powodzeniem obraca się na rynku sportowym w Polsce. Podmiot ten współorganizuje gale walk MMA, w przeszłości sponsorował między innymi siatkarską reprezentację Polski. Świeżo upieczony sponsor Ruchu jest także głównym partnerem lokalnego rywala, Piasta Gliwice.

Skupmy się zatem na szczegółach umowy, której ogłoszenie odbędzie się na piątkowej konferencji. Firma Betclilc zaprezentowana zostanie jako sponsor strategiczny Ruchu Chorzów. W ramach zawartej umowy logotyp podmiotu pojawi się na strojach piłkarzy. Wraz z ogłoszeniem nowego partnera, kibice „Niebieskich” będą mogli zobaczyć także nowe trykoty, przygotowane na nadchodzący sezon ekstraklasy.

Konferencję oraz prezentację śledzić będzie można na YouTubie – czyli przestrzeni, w której Betclic lubi być aktywny. A ile klub zyska na tej umowie? W kuluarach mówi się, że za miejsce na koszulce Betclic zapłaci Ruchowi Chorzów około milion złotych za sezon. Nie jest znana dokładna długość zawartego porozumienia.

Komentarze
SWD (gość) - 1 rok temu

Dobra wiadomość. Ciekawe czy na jeden czy więcej sezonów? Pozdro z Niebieskiego Radlina

Odpowiedz
Roman (gość) - 1 rok temu

Milion za sezon. Lech i Legia z 5 mln by bylo.

Odpowiedz
Johny (gość) - 1 rok temu

Tyko ze nom jeszcze trocha brakuje do Lecha i Legii. Banka to tyz dobry zastrzyk do budżetu.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze