Nowe cele transferowe Lecha i Legii


6 stycznia 2016 Nowe cele transferowe Lecha i Legii
Grzegorz Rutkowski

Sezon ogórkowy w pełni, to i pojawia się coraz więcej informacji transferowych – tych bardziej abstrakcyjnych i tych sprawdzonych. Dziś zajmiemy się takimi, które stoją w tych kategoriach mniej więcej po środku.


Udostępnij na Udostępnij na

Wtorkowym wieczorem na twitterowym profilu o wymownej nazwie „Korea Football News” pojawiła się krótka notka, jakoby hiszpański pomocnik Sisi był łączony z obecnym mistrzem Polski, Lechem Poznań. Normalnie wiadomość byśmy zignorowali, ale tym razem coś może być na rzeczy.

Trener „Kolejorza”, Jan Urban, świetnie zna rynek ligi hiszpańskiej. Co więcej, doskonale orientuje się w sytuacji byłych piłkarzy Osasuny, których przecież miał okazję prowadzić jako szkoleniowiec pierwszej drużyny. Sisi, a właściwe Sisinio Gonzalez Martinez, karierę zaczynał w drużynie juniorskiej Valencii, ale do pierwszego składu się nie przebił, będąc regularnie wypożyczany m.in. do ekipy Hercules Alicante czy Realu Valladolid. Ostatecznie wylądował w Osasunie, skąd później przeniósł się do Korei Południowej, a dokładnie do Suwon FC. Łącznie na zapleczu Primera Division rozegrał 109 meczów i zdobył siedem bramek, asystując przy jednej. W elitarnej hiszpańskiej La Liga wystąpił w 89 spotkaniach, strzelając cztery gole. Trzeba przyznać, że ten 29-letni pomocnik CV ma konkretne.

https://twitter.com/FutbolUkraine/status/684459716467142656

Przeciąga się z kolei saga związana z przenosinami na Łazienkowską Andrija Blizniczenki z Dnipro Dniepropietrowsk. Kiedy wydawało się, że z transferu nic nie wyjdzie, to na Twitterze pojawiła się informacja, jakoby sam 21-letni skrzydłowy chciał przenieść się do Polski i na ten transfer naciskał władze swojego obecnego zespołu. Piłkarz w tym sezonie wystąpił tylko w dwóch meczach ukraińskiej Premier Ligi. Kontrakt z wicemistrzem Polski mógłby podpisać już teraz, bo latem wygasa mu obecna umowa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze