Niespodzianka w Serie A i grad goli!

7 kwietnia 2013 Niespodzianka w Serie A i grad goli!

Dzisiaj byliśmy świadkami wielu pozytywnych emocji i wrażeń na boiskach we Włoszech. Punkty pogubiły obie drużyny z Mediolanu. Natomiast Napoli zainkasowało komplet punktów i umocniło się na drugiej pozycji w Serie A.

Piłkarską niedzielę we Włoszech rozpoczęliśmy o godzinie 12:30 spotkaniem Fiorentiny z Milanem. Na Stadio Artemio Franchi kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Do przerwy goście z Lombardi prowadzili 1:0. Natomiast po zmianie stron udało się im zdobyć drugiego gola. Wydawało się, że podopieczni Massimiliano Allegriego mają ten mecz pod kontrolą, ale Fiorentina nie złożyła broni. Gospodarze wykorzystali dwa rzuty karne i udało się im wywalczyć jeden punkt. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Strzelec hat-tricka w meczu z Interem, German Denis
Strzelec hat-tricka w meczu z Interem, German Denis (fot. Tuttosport.com)

O godzinie 15:00 odbyły się cztery spotkania. Najciekawiej wyglądał pojedynek Udinese z Chievo Werona. Gospodarze w 20. minucie za sprawą Antonio Di Natale wyszli na prowadzenie. Pięć minut później ten sam zawodnik zdobył drugiego gola i Udinese miało cały przebieg spotkania pod kontrolą. Natomiast goście strzelili bramkę dziesięć minut przed końcem pierwszej części gry, co oznaczało, że łatwo w tym meczu inicjatywy nie oddadzą. Udinese zagwarantowało sobie wygraną dopiero w 85. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mehdi Benatia. W drugim meczu Sampdoria Genua podejmowała Palermo. Dla gości z Sycylii każdy punkt jest szalenie ważny, bo walczą o utrzymanie. W 35. minucie gola dla Palermo zdobył Steve Von Bergen. Jednakże Munari zepsuł humor gościom, notując trafienie dwie minuty przed przerwą. Natomiast po zmianie stron Palermo skutecznie wypunktowało przeciwnika. Najpierw w 50. minucie Josip Ilicić wpakował futbolówkę do siatki. Kilka minut później Santiago Garcia wpisał się na listę strzelców i Palermo miało ten mecz pod kontrolą. Rezultat spotkania się nie zmienił i goście wywieźli z Genui ważne trzy punkty. Więcej o tych oraz dwóch pozostałych meczach znajdziesz tutaj.

O godzinie 20:45 rozgrywały się dwa spotkania. W pierwszym z nich piłkarze Napoli podejmowali Genoę. Podopieczni Waltera Mazzarriego chcieli wygrać, by zwiększyć swoją przewagę nad drużyną Milanu. Natomiast goście również potrzebowali trzech punktów, bo walczą zacięcie o to, aby utrzymać się w Serie A. Ekipa z Neapolu w pierwszej połowie zdobyła dwie bramki i kontrolowała przebieg rywalizacji. W drugiej połowie goli nie było i mecz zakończył się zwycięstwem Napoli 2:0. Szczegóły znajdziesz tutaj.

W drugim meczu Inter mierzył się z Atalantą Bergamo. Gospodarze marzyli o grze w europejskich pucharach, więc w tym spotkaniu za wszelką cenę chcieli wygrać, by przybliżyć się do zrealizowania celu. Natomiast goście z Bergamo zamierzali przyjechać do swojego miasta ze zdobytymi punktami, bo chcieli zwiększyć szansę na utrzymanie się w Serie A. Do przerwy prowadzili piłkarze Interu Mediolan 1:0. Po zmianie stron Atalanta zdobyła bramkę wyrównującą, pokazując, że będzie zacięcie walczyć do samego końca o zdobycz punktową. Jednakże dwa kolejne trafienia zanotowali gospodarze i wydawało się, że piłkarzom Atalanty nie uda się osiągnąć korzystnego wyniku. Niespodziewanie trzy kolejne bramki zdobył Denis i komplet punktów powędrował do Bergamo. Szczegóły znajdziesz tutaj.