Nieoczekiwana porażka Wisły

Podopieczni Tomasza Kulawika niespodziewanie ponieśli porażkę z Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarze Wisły przegrali 1:2 z sosnowieckim klubem.

Pierwszą bramkę zgromadzeni na Stadionie Ludowym kibice mogli zobaczyć w 35. minucie meczu. Pięknego gola z 30 metrów zdobył piłkarz Zagłębia Sosnowiec, Tomasz Szatan. Minutę później pomocnik Zagłębia ponownie wpisał się na listę strzelców, podwyższając wynik spotkania na 2:0.

W 56. minucie meczu bramkę kontaktową dla Wisły strzelił  Ivica Iliew. Jednak wiślacy nie dali rady strzelić gola wyrównującego i niespodziewanie Wisła Kraków przegrała z drugoligową drużyną 1:2.

Zagłębie Sosnowiec: 22 Dawid Kudła (46, 12. Mateusz Wieczorek)  7 Marcin Sierczyński (58, 30. Wołodymyr Ostrouszko), 19 Sławomir Jarczyk (58, 20. Wojciech Białek), 9 Adrian Marek, 21 Adrian Pajączkowski (46, 2. Jovan Ninković)  4 Dawid Ryndak (63, 24. Dawid Weis; 77, 16. Maciej Rozmus), 29 Łukasz Matusiak, 13 Tomasz Szatan, 17 Michał Cyganek (46, 23. Hubert Tylec), 24 Dawid Weis (58, 6. Paweł Domański)  3 Idrissa Cisse.

Wisła Kraków: 25 Sergei Pareiko (63, 12. Michał Miśkiewicz)  2 Marko Jovanović (77, 41. Paweł Stolarski), 6 Arkadiusz Głowacki (77, 3. Gordan Bunoza), 4 Osman Chavez (46, 7. Radosław Sobolewski), 2 Kew Jaliens (77, 21. Łukasz Burliga)  19 Patryk Małecki, 28 Cezary Wilk (77, 34. Alan Uryga), 10 Łukasz Garguła (19, 20. Michał Chrapek), 77 Ivica Iliew (70, 17. Daniel Brud), 5 Kamil Kosowski (46, 15. Emmanuel Sarki)  8 Cwetan Genkow (66, 23. Daniel Sikorski).

Sędziował: Michał Zając