Najbliższe mistrzostwa świata i Puchar Konfederacji tylko dla kibiców z identyfikatorami


Czy będzie łatwiej kontrolować stadionowych chuliganów?

4 marca 2017 Najbliższe mistrzostwa świata i Puchar Konfederacji tylko dla kibiców z identyfikatorami

Podczas Pucharu Konfederacji (17 czerwca–2 lipca bieżącego roku) i przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji, każdy kibic pojawiający się na stadionach podczas spotkań turniejowych będzie miał obowiązek posiadania identyfikatorów – taką informację przekazał przedstawiciel FIFA podczas czwartkowej wizyty w kraju organizującym wyżej wymienione wydarzenia sportowe.


Udostępnij na Udostępnij na

Biorąc pod uwagę wcześniejsze wydarzenia, najważniejsza piłkarska organizacja postanowiła wprowadzić nowe ograniczenia, które pozwolą w jakimś stopniu zminimalizować chuligaństwo na stadionach, ale też poza nim. Kraj goszczący najważniejsze wydarzenia piłkarskie w 2016 i 2017 roku jest na cenzurowanym dla FIFA. Wszystko jest związane ze starciami, do jakich doszło między kibicami Rosji i Anglii przed meczem grupowym ich reprezentacji podczas Euro 2016. Konsekwencją awantur i bijatyk, które odbyły się w Marsylii, jest kara dyskwalifikacji w zawieszeniu dla ekipy „Sbornej”. Tym bardziej federacji rosyjskiej i całej społeczności powinno zależeć na pilnowaniu porządku i spokoju, aby nie narazić się na nieprzyjemne konsekwencje. To byłaby wyjątkowa sytuacja, gdyby gospodarz mistrzostw miał nie wystąpić w turnieju.

Identyfikator kibica…

Każdy kibic musi mieć identyfikator przy sobie, wchodząc na stadion, zarówno podczas spotkań Pucharu Konfederacji, jak i mistrzostw świata. Wierzymy, że władze dopilnują wszystkiego.Colin Smith, dyrektor FIFA ds. turniejów

FIFA, idąc z pomocną ręką, podczas odwiedzin swoich przedstawicieli w celu sprawdzenia przygotowań postanowiła przedstawić swój autorski projekt.

Możemy być pewni, że to będzie święto piłki nożnej, a podczas takich festiwali nie miejsca dla osób, które nie są po to, żeby wspierać sport i wspierać grę – powiedział Colin Smith, dyrektor FIFA ds. turniejów.

Każdy kibic musi mieć identyfikator przy sobie, wchodząc na stadion, zarówno podczas spotkań Pucharu Konfederacji, jak i mistrzostw świata. Wierzymy, że władze dopilnują wszystkiego – dodał również wyżej wymieniony dyrektor z ramienia FIFA.

Pomysł stosowania identyfikatorów przez każdego kibica, będzie sprawdzany podczas Pucharu Konfederacji w czerwcu bieżącego roku i następnie podczas mistrzostw świata w 2018 roku. Obowiązkiem wydawania takich dokumentów został obarczony gospodarz imprez. Informacje, które będą na nim zawarte, to dane kontaktowe posiadacza i jego zdjęcie. Co więcej, po odebraniu możemy traktować go jako wizę na wyjazd do Rosji.

Sprzedaż biletów

Wypełniając kolejne proste kroki na stronie FIFA.com/tickets, fani z całego świata mogą zagwarantować sobie bilety na oglądanie na żywo, któregoś z najlepszych piłkarzy, podczas prawdziwego turnieju mistrzowskiego.szef biletów w FIFA, Falk Eller

Do tej pory bilety były sprzedawane w przedsprzedaży (8–17 listopad 2016 roku), na tym etapie kupno polegało na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy, a jedynym warunkiem było posiadanie karty płatniczej VISA. Od pierwszego grudnia ubiegłego roku do 19 stycznia bieżącego roku, kibice mieli możliwość aplikować o wejściówki, a szczęśliwych posiadaczy wyłoniono drogą losowania.

Natomiast od pierwszego marca (środa), pojawiła się kolejna szansa, tym razem chętne osoby mogą ubiegać się o bilety każdej z czterech kategorii. Nawet ostatnia kategoria, która jest zarezerwowana dla obywateli Rosji, a także specjalne bilety dla osób niepełnosprawnych, z ograniczoną sprawnością ruchową i otyłych. To wszystko jest dostępne z początkiem miesiąca, tylko do 5 marca (niedziela), a zakup wejściówki będzie polegał na tej samej zasadzie co przedsprzedaż.

Wypełniając kolejne proste kroki na stronie FIFA.com/tickets, fani z całego świata mogą zagwarantować sobie bilety na oglądanie na żywo, któregoś z najlepszych piłkarzy, podczas prawdziwego turnieju mistrzowskiego – powiedział szef biletów w FIFA, Falk Eller

Biorąc pod uwagę format turnieju, kibice (którzy nie kupią biletów) będą mieli wiele do stracenia – takim zdaniem namawiał kibiców do kupna człowiek odpowiedzialny za organizację ich sprzedaży.

Jeżeli wszystkie bilety nie zostaną wyprzedane w powyższych trzech etapach, FIFA ma w planach ostatnią szansę dla chętnych do ich kupna. Od 19 kwietnia do 2 lipca pozostałe bilety będą dostępne w otwartej sprzedaży.

Sam prezydent FIFA, Gianni Infantiono, odpowiadając na groźbę chuligaństwa podczas przyszłorocznego turnieju, odpowiada jedynie krótkim i spokojnym: – Nie jestem zaniepokojony.

Puchar Konfederacji rozpocznie się 17 czerwca w Petersburgu, a zakończy 2 lipca, w tym samym mieście. W turnieju weźmie udział osiem reprezentacji, oprócz gospodarzy są to także: Portugalia, Niemcy, Australia, Chile, Meksyk, Nowa Zelandia i Kamerun.

Natomiast mistrzostwa świata będą obywać się w 2018 roku, między 14 czerwca a 15 lipca. W przypadku tej imprezy mecz otwarcia i finał zostaną rozegrane w Moskwie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze