Nagrody za listopad rozdane


Zakończyło się głosowanie na nagrody w szkockiej lidze za listopad. Najlepszym zawodnikiem został klubowy kolega Artura Boruca - Aiden McGeady. Tytuł trenera miesiąca przypadł szkoleniowcowi Motherwell Mark'owi McGhee. Z tego samego klubu wybrano najlepszego piłkarza młodego pokolenia - Rossa McCormack'a.


Udostępnij na Udostępnij na

Aiden McGeady w listopadzie, w barwach Celticu rozegrał dwa spotkania i zdołał strzelić jedną bramkę. W obu meczach  był wyróżniającą się postacią na boisku. Warto zaznaczyć, że ma on zaledwie 21 lat, a już jest podstawowym zawodnikiem tak utytułowanego klubu.

Wybór trenera nie powinien nikogo dziwić, ponieważ piłkarze ”The Well” w tym sezonie pod wodzą Mark’a McGhee grają znakomicie. Zajmują oni trzecią lokatę i gdyby utrzymali taką pozycję do końca rozgrywek, to w następnym sezonie będą mogli spróbować swoich sił w Pucharze Uefa.

Ross McCormack w listopadzie zagrał w trzech spotkaniach, jednakże ani razu nie zdołał pokonać bramkarza przeciwników. Lecz tak samo jak McGeady był wyróżniającą się postacią na boisku. Na tym podobieństwa do zawodnika Celticu się nie kończą, gdyż obaj także, są w tym samym wieku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze