Mourinho zadowolony z polityki transferowej


23 lipca 2013 Mourinho zadowolony z polityki transferowej

Portugalski szkoleniowiec przypuszcza, że uprzedził swoich głównych rywali w walce o mistrzowski tytuł dzięki wcześnie dokonanym transferom. W to lato ekipa ze Stamford Bridge zdążyła pozyskać takich zawodników, jak: Andre Schürrle, Marco van Ginkel czy Mark Schwarzer.


Udostępnij na Udostępnij na

Jose Mourinho w jednym z ostatnich wywiadów oświadczył, że jedynym innym piłkarzem, którym zainteresowany jest klub z Londynu, jest Wayne Rooney. Dodał także, że oprócz napastnika Manchesteru United nie spodziewa się nowych twarzy w swojej kadrze.

50-latek czuje także, że teraz ma dużo czasu na pełne przygotowanie swojej drużyny do nadchodzącego sezonu, który wystartuje 17 sierpnia.

Jose Mourinho
Jose Mourinho (fot. Skysports.com)

Im wcześniej udaje się pozyskać nowych zawodników, tym lepiej dla zespołu. Dzięki temu wiesz, jakim składem dysponujesz, z kim pracujesz i masz czas na dokładne przygotowanie się do kolejnego sezonu. Większość innych klubów zwleka z decyzją do ostatniego momentu. Problem z tym ma nie jeden, nie dwa, ale wiele innych zespołów – mówi „The Special One”.

Jeden klub sprzedaje piłkarza, a potem musi kupić nowego, aby zastąpić tego, który został sprzedany. Dlatego taki klub nie może czuć się bezpieczny. Do ostatniej minuty w niektórych miejscach będzie się toczyć walka o zgarnięcie jakiegoś zawodnika. To źle oddziałuje, ponieważ balans drużyny zaczyna się chwiać. Wtedy trener zaburzy to, co wypracował w przygotowaniach do sezonu – dodaje.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze