Besnik Hasi działa. Kim jest Thibault Moulin, nowy nabytek Legii?


26-latek ma ożywić grę mistrza Polski w środku pola

23 czerwca 2016 Besnik Hasi działa. Kim jest Thibault Moulin, nowy nabytek Legii?
alchetron.com

W czwartek w polskich mediach pojawiła się informacja o kolejnym nabytku Legii Warszawa. Nowym piłkarzem mistrza Polski ma zostać 26-letni pomocnik Waaslandu-Beveren, Thibault Moulin.


Udostępnij na Udostępnij na

Thibault Moulin to wychowanek Stade Malherbe Caen. To właśnie ten klub dał szansę Francuzowi zadebiutować w Ligue 1, w której ten spędził swój pierwszy sezon w dorosłej piłce. Od 2011 roku 26-latek nabywał jednak doświadczenia w Ligue 2, po czym w 2015 roku trafił do ligi belgijskiej, a konkretniej do Waasland-Beveren.

Normandczyk w minionym sezonie był prawdziwym liderem swojej drużyny. Podczas pobytu w Belgii opuścił tylko jedno spotkanie, zdobył trzy bramki i zaliczył dziesięć asyst – tylko dwóch piłkarzy w całej Jupiler Pro League miało ich więcej od niego. – Moulin to typowa „ósemka”, bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Jego jedynym problemem może być przeskok z klubu bez ambicji do Legii walczącej o najwyższe cele – komentuje Mariusz Moński, ekspert od piłki w Beneluksie.

Moulin ożywi środek pola

Sprowadzając Moulina do Polski, Besnik Hasi utarł nosa swojemu byłemu klubowi, Anderlechtowi, oraz jego głównemu rywalowi w walce o tytuł, Club Brugge. Oba zespoły pod koniec ubiegłego sezonu były bardzo poważnie zainteresowane sprowadzeniem do siebie Francuza. Mistrz Belgii był już ponoć dogadany z 26-latkiem.

Podczas jednego z pierwszych wywiadów Hasi zaznaczał, że dla niego nie ma kogoś takiego jak defensywny pomocnik i potrzebuje prawdziwego rozgrywającego, środkowego pomocnika. Właśnie takim graczem jest Moulin. – To świetny piłkarz, taki nowoczesny defensywny pomocnik, który bardzo dobrze porusza się z piłką przy nodze, coś pomiędzy „szóstką” a „ósemką”. Gdy trafił do Belgii, był tylko francuskim średniakiem, ale bardzo dobrze poradził sobie w ofensywnej drużynie, jaką jest Beveren – mówi Pascal Scimè, dziennikarz RTBF-u. Belg dodaje, że jego nowy zakup znakomicie wykonuje stałe fragmenty gry i potrafi obsłużyć kolegów dobrym prostopadłym podaniem. – Chętnie zobaczyłbym go w innym otoczeniu, w topowej drużynie, takiej jak Legia, gdzie jest duża presja i walka o tytuł – zakończył Scimè.

Według Het Laatste Nieuws Moulin ma w piątek pojawić się na testach medycznych w Warszawie, po czym dołączy do „Wojskowych” na zgrupowaniu w Austrii.

Komentarze
Śledzik (gość) - 8 lat temu

Na papierze wygląda nieźle, żeby tylko znowu się nie okazał piłkarskim szrotem

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze