Motherwell pokonuje Hamilton

W sobotę w Szkocji rozegrane zostało zaległe spotkanie 19. kolejki Scottish Premier League. Motherwell pokonał w nim 1:0 Hamilton Academical.

Zdecydowanymi faworytami starcia na Fir Park byli podopieczni Marka McGhee. Przed meczem zajmowali wysokie piąte miejsce. Ich forma znacznie zwyżkowała, czego dowodem są ostatnie cztery mecze, w których Motherwell nie zaznał porażki. W zupełnie innych nastrojach do tej potyczki przystępowali zajmujący ostatnie miejsce w tabeli goście.

Choć trzy punkty dla gospodarzy wydawały się praktycznie pewne, mieli oni olbrzymie problemy z udowodnieniem swojej wyższości. Ich akcjom brakowało wykończenia, a gdy już udało się wejść w pole karne, ostatecznie radzili sobie obrońcy lub udanie interweniował bramkarz przyjezdnych. Goście w głównej mierze nastawieni byli na kontry, ale szczelny blok defensywny graczy McGhee nie dopuszczał do spięć pod własną bramką. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Obraz gry w drugiej części meczu bardzo przypominał ten sprzed przerwy. Na boisku niewiele się działo. Choć więcej inicjatywy przejawiała drużyna miejscowych, nie potrafiła udokumentować tego bramką. Jednak ich wysiłki zostały nagrodzone i w 68. minucie Lukas Jutkiewicz umieścił piłkę w siatce. Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, lecz skutecznie uniemożliwiała im to szczelna defensywa Motherwellu. Gospodarze mogli zdobyć kolejną bramkę, gdyby nie słaba postawa ich graczy ofensywnych. Ostatecznie zawodnicy Marka McGhee pokonali przeciwników 1:0, umacniając się na piątym miejscu. Hamilton nadal na dnie szkockiej ligi.