Montella: Scudetto jest poza zasięgiem


5 kwietnia 2013 Montella: Scudetto jest poza zasięgiem

Szkoleniowiec Fiorentiny powiedział, że nie można porównywać możliwości finansowych „Violi” do możliwości czołówki włoskiej Serie A. Dodał również, że klub z Florencji nie ma szans na zdobycie scudetto, dlatego jego podopieczni będą zacięcie rywalizować o zajęcie lokaty, która premiuje grą w Lidze Mistrzów.


Udostępnij na Udostępnij na

Trener Fiorentiny, Vincenzo Montella
Trener Fiorentiny, Vincenzo Montella (fot. Tuttosport.com)

Drużyna Fiorentiny w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze i zajmuje czwarte miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Obecnie podopieczni Vincenzo Montelli tracą do Juventusu Turyn siedemnaście oczek i szanse na zdobycie scudetto są iluzoryczne. Szkoleniowiec „Violi” powiedział, że nie można porównywać budżetu klubu z Florencji do warunków finansowych drużyn z czołówki. – Scudetto jest marzeniem wszystkich zespołów. Ale naszych dochodów finansowych nie można porównywać do tych Milanu, Interu, Juventusu, obu rzymskich klubów i Napoli. Różnią nas dziesiątki milionów euro – powiedział Vincenzo Montella.

Dodał również, że klub z Florencji będzie rywalizował o miejsce premiujące grą w Champions League, bo tytuł mistrzowski jest poza zasięgiem Fiorentiny: – W tych warunkach niemożliwe jest to, abyśmy wygrali ligę. Naszym celem jest uplasowanie się na lokacie, która da grę w Lidze Mistrzów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze