Mistrzostwa świata… zimą?


Generalny sekretarz UEFA, Gianni Infantino, wypowiedział się na temat organizacji mistrzostw świata w Katarze, które zostaną rozegrane w 2022 roku. Poparł mianowicie pomysł, aby impreza odbyła się w porze zimowej, gdyż wtedy warunki pogodowe będą najkorzystniejsze dla piłkarzy.


Udostępnij na Udostępnij na

Katar planuje wydać 65 miliardów funtów na klimatyzowane stadiony, które będą zabezpieczać zawodników i kibiców siedzących na trybunach przed groźnymi upałami. Temperatura może w tamtych miejscach dochodzić nawet do 50 stopni Celsjusza. Dlatego też istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że mundial odbędzie się zimą, a nie latem.

Mimo iż UEFA popiera taką inicjatywę narzuconą przez FIFA, to już włodarze najlepszych lig europejskich są przeciwni tej decyzji.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej powinny być rozgrywane w jak najlepszych warunkach, gdziekolwiek by ta impreza się odbywała. Miałem podobne zdanie co do mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. Wtedy współczułem zawodnikom, że muszą się mierzyć z taką pogodą. Cztery lata wcześniej w Niemczech była ładna, ciepła, słoneczna pogoda. RPA to piękny kraj, ale dopiero w nocy temperatura schodziła do kilku stopni powyżej zera. To nie jest święto futbolu – powiedział Infantino.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze