Minął dzień: Co ze Stadionem Narodowym?


17 września 2007 Minął dzień: Co ze Stadionem Narodowym?

Stadion Narodowy powstanie obok stadionu X- lecia. Podziemne rzeki, muł i bagna są na błoniach dokładanie tam gdzie ma stać Narodowe Centrum Sportu i nowy stadion na Euro. Czy w końcu ten stadion powstanie? Jak tak to gdzie?


Udostępnij na Udostępnij na

Stadion Dziesięciolecia jeszcze się trzyma, ponieważ został zbudowany na milionach ton gruzu, który został po zniszczonej Warszawie, po wojnie. Jednak tam gdzie ma powstać nowy stadion jeszcze 100 lat temu były mokradła i strumienie. Dopiero później przekształcono je w to co mamy obecnie. Jeszce dawniej tereny te stanowiły koryto Wisły. Specjaliści mówią o tym, że fundamenty nie złapią gruntu w podmokłym terenie. Ta,  lokalizacja  jest zła, ponieważ zaraz po wojnie zbudowano tam mały zbiornik retencyjny. W związku tym budowa może zakłócić równowagę wodną, a sam stadion porostu może tam nie powstać. Lub powstać za o wiele większe pieniądze niż zakładano. O wiele lepszym miejscem na stadion jest Białołęka, gdzie można byłoby budować na dziewiczym terenie, bez obaw o takie trudności. Takie jest zdanie ekspertów, ale czy ktoś ich posłucha?

Inspekcja w Kijowie

Stadion Narodowy. Oby nie pozostał tylko na papierze.
Stadion Narodowy. Oby nie pozostał tylko na papierze. (fot. Stadion Narodowy – projekt)

Po inspekcji przeprowadzonej na stadionie w Kijowie prze UEFA dzisiaj otrzymano nie najlepsze wiadomości. Czytamy, że Stadion Olimpijski w Kijowie nie spełnia wymogów i nie mogą zostać tam rozegrane mecze Euro 2012. Inspekcja była przeprowadzona na początku września, gdy na Ukrainie przebywało kilku inspektorów UEFA mających na celu sprawdzenie co trzeba zrobić do Euro i  jaki jest stopień prac. Stadion jest mały i jest położony w miejscu gdzie mamy bardzo ograniczony ruch, a wszystko to przez budowę centrum handlowego zaraz obok stadionu.  Władze w Ukrainie podporządkują się zaleceniom UEFA. Poza rozbudową i modernizacja Stadionu Olimpijskiego planują zbudowanie od podstaw nowego stadionu na obrzeżach Kijowa.

Boruc mówi, że jest bez formy

Artur Boruc, który był najlepszym zawodnikiem w meczu Polska, Finlandia – dzięki niemu zremisowaliśmy to spotkanie, idzie mu w  bardzo dobrze – nie puścił żadnego gola w ostatnim meczu, wygranym przez Celtic 5:0, mówi że nie jest w formie. Wyznaje -czuję, że w ogóle nie jestem w formie. Na treningach słabo się prezentuję, ale najważniejsze, że na meczach dobrze to wygląda. W sumie niech Boruc będzie nadal w tak „słabej” formie. Oby tak dalej Artur!

Dobre noty dla Błaszczykowskiego.

W dzisiejszym wydaniu ” Kicker” jak co poniedziałek przedstawił noty dla piłkarzy w niemieckiej pierwszej lidze. Jak można było się spodziewać bardzo dobrze został oceniony Polski pomocnik Borussii Dortmund Jakub Błaszczykowski. Dostał notę „2”, w skali od 1-6. 1- klasa światowa, 6- występ poniżej krytyki. Kuba znacznie przyczynił się do wygranej Borussii nad Werderem Brema 3:0, zaliczył dwie asysty. Dobrze również oceniono innych Polaków. Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) – 3
Mariusz Kukiełka (Energie) – 4,5
Tomasz Zdebel (VfL Bochum) – 3.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze