Milan wygrywa DCC, debiut Beckhama

Wbrew wczorajszym zapowiedziom David Beckham zadebiutował w barwach Milanu, który triumfował dziś w Dubai Challenge Cup 2009. W decydującym spotkaniu podopieczni Carlo Ancelottiego pokonali niemiecki HSV Hamburg po serii rzutów karnych.

Wczoraj Beckham doznał urazu mięśnia na popołudniowym treningu. Kontuzja angielskiego pomocnika okazała się niegroźna i nie wyeliminowała go z gry w dzisiejszym spotkaniu. Tym samym popularny „Becks” po raz pierwszy wystąpił w czarno-czerwonej koszulce Milanu. Anglik swojego debiutu we włoskim zespole nie zaliczy do udanych, gdyż już po pierwszej połowie opuścił plac gry.

Faworytem dzisiejszego pojedynku był zespół z Mediolanu, który objął prowadzenie w 62. minucie. Bramkę dla „Rossonerich” zdobył Ronaldinho, który wykorzystał „jedenastkę”. Radość piłkarzy Milanu trwała zaledwie pięć minut, bowiem do wyrównania doprowadził Collin Benjamin. W regulaminowym czasie gry żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

O losach DCC 2009 zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Milanu, wygrywając 4:3. Tym samym niemiecki HSV Hamburg nie zdołał po raz trzeci z rzędu triumfować w bardzo prestiżowym i niezwykle dochodowym Dubai Challenge Cup.