Milan pewnie zwycięża

Podopieczni Massimiliano Allegriego okazali się lepsi od drużyny Genui, wygrywając 2:0. Bohaterem tego meczu był Mario Balotelli, który na placu gry pojawił się w 25. minucie, zastępując kontuzjowanego Pazziniego, i w drugiej części spotkania zdobył bramkę pieczętującą wygraną swojego zespołu.

Na Stadio Comunale Luigi Ferraris Genoa podejmowała będących w gazie podopiecznych Massimiliano Allegriego. Goście pragnęli wygrać, by umocnić się na trzeciej lokacie w Serie A. Piłkarze z Genui też potrzebowali zwycięstwa, gdyż chcieli oddalić się od strefy spadkowej.

W 22. minucie Milan wyszedł na prowadzenie za sprawą Giampaolo Pazziniego. Napastnik „Rossonerich” trzy minuty później doznał kontuzji i zmienił go Mario Balotelli. Włoch dał świetną zmianę, bo w 60. minucie pokonał bramkarza przeciwnika i odtąd Milan prowadził już dwoma bramkami.

W tym spotkaniu częściej faulowali gospodarze i notorycznie łapali żółte kartki. Niemniej jednak to zawodnik Milanu, Kevin Constant, w 66. minucie dostał drugą żółtą kartą kartkę w meczu i musiał opuścić plac gry. Mimo tego, że ekipa „Rossonerich” grała o jednego piłkarza mniej, to do końca  utrzymała dwubramkowe prowadzenie i zainkasowała komplet punktów.