Messyna zdobyta przez AS Monaco

Po raz pierwszy zorganizowano towarzyski turniej o Trofeo Citta di Messina. Historycznym zwycięzcą okazał się zespół AS Monaco, który w dzisiejszym finale pokonał faworyzowany Juventus Turyn po serii rzutów karnych.

„Stara Dama” od początku spotkania była stroną dominującą. Podopieczni Claudio Ranieriego dłużej utrzymywali się przy piłce, konstruowali ciekawe akcje ofensywne, lecz nie potrafili znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanego bramkarza AS Monaco, który fenomenalnie obronił uderzenia Del Piero i Nedveda.

W 35. minucie, ku zaskoczeniu kibiców, prowadzenie objęła drużyna z Francji. Jerko Leko pewnie wykorzystał rzut karny, który chwilę wcześniej sprokurował defensor Juventusu – Nicola Legrottaglie. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Dopiero w 90. minucie „Bianconeri” zdobyli wyrównującego gola, którego autorem był Vincenzo Iaquinta.

O losach Trofeo Citta di Messina zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze AS Monaco, wygrywając 5:4.

Warto dodać, że w dzisiejszym spotkaniu w barwach Juventusu Turyn wystąpili Gianluigi Buffon, Christian Poulsen, Hasan Salihamidzić i Cristiano Zanetti, a więc piłkarze, którzy niedawno wyleczyli urazy.