ME U-21: Welbeck uratował Anglików

Za nami pierwsze spotkania grupy B rozgrywanych w Danii mistrzostw Europy do lat 21 w piłce nożnej. Po wczorajszych pojedynkach w tabeli przewodzą Czesi, którzy wygrali z Ukrainą 2:1. Nasi południowi sąsiedzi wyprzedzają Hiszpanów i Anglików, których mecz zakończył się remisem.

Na prowadzenie piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego wyszli w 14. minucie, kiedy to do siatki trafił pomocnik Realu Saragossa – Ander Herrera. Podopieczni Luisa Milli, w których składzie wystąpili m.in. Juan Mata, Jeffren, Thiago Alcantara czy też łączony w ostatnim czasie z Manchesterem United David de Gea, byli bliscy dowiezienia prowadzenia do końca. Zwycięstwo odebrał im Danny Welbeck, który w 88. minucie trafił do siatki golkipera Atletico Madryt. Napastnik wypożyczony w zeszłym sezonie do Sunderlandu wykorzystał fatalny błąd hiszpańskiej defensywy i z kilku metrów trafił lewą nogą po ziemi tuż przy słupku.

Jutro gospodarzy imprezy, Duńczyków, podejmie lider grupy B – Białoruś. W składzie naszych wschodnich sąsiadów całe spotkanie w pierwszej kolejce zagrał Michaił Siwakow, który jest w tej kadrze kapitanem, z ławki rezerwowych na ostatni kwadrans wszedł też Dmitrij Riekisz.