Marotta: Conte zostanie na długo


18 marca 2013 Marotta: Conte zostanie na długo

Wszelki wątpliwości na temat przyszłości Antonio Conte w Juventusie rozwiał dyrektor generalny klubu, Giuseppe Marotta. Wypowiedział się również na kilka innych ciekawych tematów dotyczących zespołu.


Udostępnij na Udostępnij na

Juventus radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze, pewnie zmierzając po drugie z rzędu scudetto. Nic więc dziwnego, że ciągle trwają spekulacje na temat przyszłości trenera „Starej Damy”, Antonio Conte, który bardzo dobrze poukładał drużynę. Dziś głos w tej sprawie zabrał dyrektor generalny Juve, Giuseppe Marotta. – Conte to świetny trener i mam nadzieję, że pozostanie w Juventusie przez długi czas. Rozumiem, że nie każdy jest jak Alex Ferguson, ale jestem przekonany, że będziemy go mieli przez wiele lat – powiedział Marotta.

Szkoleniowiec Juventusu Turyn, Antonio Conte
Szkoleniowiec Juventusu Turyn, Antonio Conte (fot. Calciomeracto.com)

Dyrektor wypowiedział się również w niepokojącej sprawie kibiców, którzy przyjmują jego drużynę bardzo niechętnie w meczach wyjazdowych. – Niestety, sytuacja się pogarsza. Za każdym razem, gdy gramy z dala od domu, musimy być eskortowani przez uzbrojonych policjantów. Świat piłki nożnej niewiele może w tej kwestii zrobić, to jest kwestia kultury – kontynuował.

Na koniec Marotta powiedział kilka słów o obronie scudetto oraz o zbliżającym się meczu z Bayernem Monachium. Włoch doskonale zdaje sobie sprawę, że z niemiecką drużyną nie będzie łatwo, chociaż w lidze „Juve” ma już dużą przewagę nad resztą stawki. – Jesteśmy bardzo dobrze usytuowani w lidze, ale nadal mamy jeszcze 27 punktów do zdobycia. Zdajemy sobie sprawę z naszych możliwości, więc jesteśmy nastawieni optymistycznie. Jesteśmy również szczęśliwi, że wróciliśmy na europejskie stadiony i mamy nadzieję, że szczęście będzie z nami – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze