Manchesterska plaga kontuzji

Manuel Pellegrini ma niemały ból głowy. Już w niedzielę na Old Trafford derby Manchesteru. Tymczasem w szatni "The Citizens" prawdziwy szpital polowy. Przed spotkaniem aż pięciu piłkarzy jest niezdolnych do gry, a trzech dopiero co wyleczyło kontuzje.

Z powodu urazu ścięgna udowego pauzować musi Sergio Aguero. Argentyńczyk nabawił się kontuzji już na początku meczu eliminacyjnego do MŚ 2018 przeciwko Ekwadorowi. Początkowe diagnozy wskazywały na trzy tygodnie przerwy, jednak dziś wiemy, że jego absencja potrwa co najmniej do końca listopada. To największa strata dla City, Kun podczas ostatniego spotkania ligowego przed kontuzją strzelił pięć goli drużynie Newcastle.

Kolejnym nieobecnym jest David Silva, którego też dopadł wirus FIFA. Pomocnik doznał urazu więzadeł stawu skokowego w wygranym 4 : 0 meczu z Luksemburgiem. Hiszpan wróci mniej więcej za dwa tygodnie. Silva nie jest jednak jedynym kontuzjowanym graczem ze środka pola. W konfrontacji z Bournemouth tydzień po kontuzji pachwiny wrócił Samir Nasri. Pellegrini wpuścił Francuza na ostatnie pół godziny. Wtedy ucierpiało ścięgno podkolanowe piłkarza. Trener miał jednak związane ręce, gdyż wcześniej wyczerpał limit zmian. Nasri snuł się więc po boisku do końcowego gwizdka, nawet nie próbując biegać.

Sergio Aguero, Manchester City
Aguero będzie pauzował co najmniej do końca listopada fot. skysports.com)

Kontuzję mięśniową uda leczy Fabian Delph. Anglik pauzuje od reprezentacyjnego spotkania ze Szwajcarią, czyli już półtora miesiąca. Jego powrót planowano na okolice derbów Manchesteru, jednak wątpliwym jest, żeby trener wystawił go do gry po tak długiej przerwie. Podobnie sytuacja ma się z Gaelem Clichym, który ma problemy z kostką.

Kibiców „Obywateli” może cieszyć powrót Aleksandra Koralova i Vincenta Kompany’ego. Serb rozegrał godzinę podczas spotkania reprezentacyjnego w ubiegły wtorek. Po jednym dniu treningu Pellegrini zdecydował się posadzić go na ławce w meczu ligowym. W spotkaniu Ligi Mistrzów z Sevillą w 90. minucie zmienił swojego rodaka, Kevina de Bruyne. Trener zaprzecza jakimkolwiek konfliktom, jednak eksperci są zdania, że Serb raczej rozpocznie derby na ławce. Niedawno po urazach grę wznowili Joe Hart i Fernandinho, ale po ich problemach zdrowotnych nie ma już śladu.

Kontuzje pozostawiają chilijskiemu menedżerowi niewielkie pole manewru. W meczu Ligi Mistrzów z Sevillą w drugiej połowie na boisko wszedł Koralov. To z pewnością jedna z niewielu dobrych wiadomości przed tą kolejką ligową. Kompany’emu raczej trudno będzie rywalizować o pierwszą jedenastkę z pewnymi Nicolasem Otamendim i Eliaquimem Mangalą. Największą zagwozdkę Pellegrini może mieć z obsadzeniem pomocy. Kevin de Bruyne i Raheem Sterling wydają się być pewniakami, w poprzednich meczach wspomagał ich Jesus Navas. Kontuzje Silvy i Nasriego mogą być szansą dla Hiszpana. W ataku prawdopodobnie zobaczymy Wilfrieda Bony’ego. od kontuzji Aguero, to właśnie Iworyjczyk zastępuje popularnego „Kuna”. W ostatnim meczu ligowym reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił nawet dwa gole.

Na pocieszenie dla fanów „Obywateli”, w obozie United też kilku graczy jest kontuzjowanych. Są to Luke Shaw, Ashley Young i Paddy McNair.