Manchester City chce Henry’ego


Jak już wcześniej było wiadomo, City nie skusiło Lionela Messiego, by ten stał się zawodnikiem „The Citizens”. Jednak jeśli Robinho jest na celowniku „Blaugrany”, to „Błękitno-biali” nie mają zamiaru otrzymać za niego tylko i wyłącznie pieniężnej rekompensaty.


Udostępnij na Udostępnij na

Hiszpańskie media donoszą, że FC Barcelona będzie się starać przekonać włodarzy City, by ci sprzedali im Robinho w styczniowym okienku transferowym, w zamian oferując Thierry’ego Henry. Kataloński klub zapytanie o Brazylijczyka składał wcześniej, podczas letniego okresu, w którym był czas na sprowadzenie nowych piłkarzy. Angielska strona oświadczała wtedy, że transakcja może zostać sfinalizowana tylko, gdy Lionel Messi byłby nią objęty.

Takiej opcji ani Barcelona, ani sam zainteresowany nie brali nawet pod uwagę, czego efektem było zakończenie wszelkich spekulacji na temat transferu Robinho do Hiszpanii. Trener „Dumy Katalonii” nie ma jednak zamiaru na tym poprzestać. Już w styczniu podejmie się kolejnych prób pozyskania „O Principe”. Guardiola przyznał również, że zeszłego lata czyniono wszystko, by 25-letni napastnik zagrał na Camp Nou, kiedy to opuszczał Real Madryt.

Menadżer klubu z City of Manchester Stadium, Mark Hughes, zgodził się na sprzedaż Brazylijczyka pod warunkiem przejścia do Anglii francuskiego snajpera, Thierry’ego Henry. Jak dowiadujemy się z codziennej prasy w Hiszpanii, Pep Guardiola byłby skłonny puścić popularnego „Titi”, by Robinho stał się pełnoprawnym piłkarzem „Blaugrany”.

Komentarze
Krzysztof Szymański (gość) - 14 lat temu

Henry swoje lata już ma, a Robinho to świetny i wciąż
młody zawodnik:) Mam nadzieję, że to wypali

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze