Magath sprowadza na ziemię


Szkoleniowiec VfL Wolfsburg - Felix Magath przyznał, że jego podopieczni grają bardzo dobrze, jednak na chwilę obecną nie dorównują zespołom z czołówki.


Udostępnij na Udostępnij na

Trener 'Wilków’ przekazał fanom Wolfsburga, że do końca rozgrywek Bundesligi zostało jeszcze dużo czasu, dlatego nie mogą być pewni co pozycji zespołu na koniec sezonu.

Pomimo tego, że piłkarze z Volkswagen Arena stracili w tym roku zaledwie 7. punktów to były trener Bayernu Monachium oraz VfB Stuttgart przywołuje do pełnej koncentracji swoich zawodników, a działaczom klubu sugeruje, że powinni myśleć nad występami 'Wilków’ w europejskich pucharach.

„Do tej pory, naszym głównym celem było doścignięcie czołowej szóstki zespołów z Bundesligi.” – przyznał Magath.

„Potrzebujemy co najmniej jeszcze jednego sezonu, aby im dorównać. Nie jesteśmy wystarczająco doświadczoną drużyną. W każdym momencie, nasza genialna seria zwycięstw może się przerwać.”

„Obecna sytuacja idealnie pasuje do młodej drużyny. Swój cel  już osiągnęliśmy. Teraz możemy wychodzić na boisko bez nerwów i prezentować własny futbol.” – dodał trener 'Wilków’.

VfL Wolfsburg znajduje się obecnie na 8. pozycji w tabeli, tracąc zaledwie cztery punkty do miejsca, gwarantującego udział w rozgrywkach Pucharu Uefa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze