„Lwia Gadka” #4: Polacy na Wyspach Brytyjskich, gość – Tomasz Hatta


W przerwie na reprezentacje narodowe warto przeanalizować aktualną sytuację naszych rodaków, którzy występują na angielskich boiskach. O tym porozmawiamy z naszym gościem

3 września 2021 „Lwia Gadka” #4: Polacy na Wyspach Brytyjskich, gość – Tomasz Hatta

Czas reprezentacji zawsze oznacza pustkę w piłce ligowej. Dlatego my w naszym podcaście postaramy się ją wypełnić. Tym razem gościem „Lwiej Gadki” jest Tomasz Hatta z redakcji iGol.pl. Jest to człowiek, który ma prawdopodobnie największą wiedzę na temat Polaków występujących poza naszym krajem.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki „Lwiej Gadki” znajdziecie na kanale YouTubowym iGola oraz platformie Spotify. Jest to podcast przeznaczony dla wszystkich, którzy kochają i żyją angielską piłką. Staramy się w nim mówić o najlepszej lidze świata w sposób ciekawy i taki, jakiego nie znajdziecie w żadnym innym miejscu.

Rozkład jazdy

Ten odcinek jest wyjątkowy. Nie będzie on typowy dla naszej audycji z prostego względu – Premier League nie gra w tym tygodniu. Dlatego też postanowiliśmy osłodzić wam czas oczekiwania na następną kolejkę najlepszej ligi świata i sprawdzić, jak wyglądają aktualne notowania Polaków występujących nie tylko w Premier League, ale też i Championship. W tym odcinku „Lwia Gadka” podsumuje ich dokonania w klubie osiągnięte do trwającej właśnie przerwy reprezentacyjnej.

W przypadku polskich piłkarzy grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii postaramy się poruszyć kwestie związane z ich obecną sytuacją w klubie. Zastanowimy się, dlaczego w przypadku niektórych z nich jest bardzo dobrze, a niektórzy są na ostrym zakręcie.

Dodatkowo, aby jeszcze lepiej uwypuklić ich sytuację, w ramach podsumowania odpowiemy na kluczowe pytanie – kto jest w stanie rozegrać 25 spotkań w bieżącym sezonie Premier League.

Jeśli zaś chodzi o zawodników występujących na zapleczu angielskiej ligi, będziemy hipotetycznie rozważać, czy dany zawodnik trafi w niedalekiej przyszłości do rozgrywek na najwyższym szczeblu.

Bohaterami tego odcinka będą więc Kacper Łopata, Bartosz Białkowski, Krystian Bielik, Kamil Jóźwiak, Michał Helik, Jarosław Jach, Przemysław Płacheta, Łukasz Fabiański, Jan Bednarek, Jakub Moder oraz Mateusz Klich.

***

Następne wydanie iGolowego podcastu „Lwia Gadka” będzie już w klasycznej formie, którą poznaliście wcześniej, w przyszłym tygodniu! Przypominamy, następna kolejka w Anglii startuje 11 września 2021 roku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze