Lucas Leiva: Trener dał mi pewność siebie


31 lipca 2012 Lucas Leiva: Trener dał mi pewność siebie

Pomocnik Liverpoolu, Lucas Leiva, ujawnił, że wsparcie, które otrzymał od nowego menedżera, pomoże mu w odzyskaniu pełnej sprawności po długiej kontuzji.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypomnijmy, że 24-latek doznał pęknięcia więzadła krzyżowego w lewym kolanie w listopadzie zeszłego roku. Brazylijczyk dochodzi już do siebie. Tydzień temu wystąpił w towarzyskim spotkaniu z Toronto FC zremisowanym 1:1. Nowy menedżer „The Reds”, Brendan Rodgers, stwierdził niedawno, że Lucas jest genialnym graczem, co bardzo podbudowało samego piłkarza.

Lucas Leiva, pomocnik Liverpoolu
Lucas Leiva, pomocnik Liverpoolu (fot. skysports.com)

– Podczas mojego pierwszego dnia po powrocie do Liverpoolu rozmawiał ze mną i powiedział, że jestem w jego planach. Te słowa nieco mnie uspokoiły, bo przecież to nowy menedżer i każdy chce zaimponować na początku – powiedział Lucas Leiva.

 Wiedziałem, że po powrocie po kontuzji nie będę na tym samym poziomie co inni gracze. To dodało mi pewności i pomogło spokojnie się wyleczyć. Jestem naprawdę szczęśliwy, że mam jego poparcie od początku.

 Kiedy menedżer mówi wielkie rzeczy o tobie, to zawsze dodaje to pewności siebie i motywacji, ale ja już jestem wystarczająco zmotywowany. Jestem w wielkim klubie i czuję się bardzo szczęśliwy, że mogę dla niego grać.

Lucas Leiva występuje na Anfield od połowy 2007 roku. Przez cztery sezony wystąpił w 123 meczach, strzelając jednego gola. Ostatni sezon stracił jednak na leczeniu kontuzji.

2 sierpnia Liverpool czeka wyjazdowe starcie z FK Gomel w ramach trzeciej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze