Ljungberg kończy reprezentacyjną karierę


Skrzydłowy West Ham United i do niedawna reprezentacji Szwecji - Freddie Ljungberg podjął decyzję o zakończeniu przygody z kadrą narodową. Piłkarz zamierza skupić się wyłącznie na grze w klubie.


Udostępnij na Udostępnij na

31 – latek podczas tegorocznego Euro nie błyszczał i można powiedzieć, że nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Szwed nie jest jedynym zawodnikiem, który po tym turnieju nie wystąpi już w narodowym, trykocie. Wcześniej taką decyzję podjęli Francuzi Lilian Thuram i Claude Makelele.

– Na zawodniku grającym w reprezentacji i klubie ciąży wielka presja, ja psychicznie nie czułem się tak dobrze jak przez wcześniejsze lata mojej długiej kariery. Dlatego zdecydowałem, że swoją przyszłość oprę na grze w West Ham United – powiedział Ljungberg. 

Były zawodnik Arsenalu swój kraj reprezentował przez 10 lat. Przez ten czas wystąpił na najważniejszych narodowych imprezach – Mistrzostwach Świata i Europy.

– Mile wspominam każdy mecz, może dlatego, że czułem wsparcie od naszych wspaniałych kibiców. Cieszę się, że wiele osiągnąłem grając w piłkę w Premier League, kocham ten sport jak nic na świecie – zakończył Szwed.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze