Linetty świetnie radzi sobie w Sampdorii. Włosi zachwyceni


Świetne wejście Polaka do Serie A

12 września 2016 Linetty świetnie radzi sobie w Sampdorii. Włosi zachwyceni

Karol Linetty doskonale odnalazł się w realiach włoskiej piłki. Wychowanek Lecha Poznań z miejsca został ważnym zawodnikiem Sampdorii, a za wczorajszy mecz przeciwko Romie zebrał same pozytywne recenzje.


Udostępnij na Udostępnij na

Sampdoria za Linettego zapłaciła 3,5 miliona euro. Pomimo nieudanego Euro (Linetty nie zagrał ani minuty) pomocnikowi udało się zmienić ligę na silniejszą. W Genui od początku wiązano z Polakiem spore nadzieje, co w ogóle nie dziwi — poziom Linettego widać chociażby po jego prezentacji oraz sposobie wprowadzania do zespołu. W jednym ze sparingów pomocnikowi udało się wpisać na listę strzelców, a szkoleniowiec Marco Giampaolo nie zawahał się postawić na Linettego nawet w spotkaniu z FC Barcelona o Puchar Gampera. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zapowiadał, że 21-latek będzie mógł liczyć na regularną grę także w Serie A.

To, czego się spodziewaliśmy, stało się faktem. W przypadku Linettego nie ma mowy o problemach z aklimatyzacją czy powolnym wprowadzaniu do zespołu. 21-latek w trzech kolejkach tego sezonu na boisku przebywał w pełnym wymiarze czasowym. Pomimo że wczoraj Sampdorii nie udało się wygrać z Romą, to na byłego piłkarza „Kolejorza” spłynęła masa komplementów.

Chociaż miał trochę niemrawy początek, to później rozwinął skrzydła. Walczy z niesamowitym wigorem i próbuje tworzyć sytuacje. Kontynuuje swój dobry początek sezonu – napisał serwis SampdoriaNews.net, oceniając występ Polaka na 6,5 w 10-stopniowej skali. Wyższe noty otrzymali tylko Quagliarella, Muriel i bramkarz Vivano.

Linetty imponował spokojem w grze. Zanotował 86% celnych podań, a ponadto dobrze pracował w defensywie. – Znacznie większą rolę odegrał w drugiej połowie, kiedy zespół opadał z sił. On był wszędzie i starał się kreować sytuacje – zachwala z kolei Sampnews24.it. W jednym z artykułów dziennikarze tego serwisu nazwali polskiego pomocnika bohaterem. O czymś to świadczy.

Squawka

Wielu zastanawiało się, czy Linetty nie przepadnie w silniejszej lidze. Polak trafił jednak do zespołu, który nie miał zamiaru trzymać go na ławce rezerwowych. Od razu dostał możliwość pokazania swoich możliwości i szansę tę świetnie wykorzystał. Jego kariera została mądrze poprowadzona. Podczas gdy Bartosz Kapuska przepadł w Leicester City, Linetty świetnie radzi sobie w mniej prestiżowym zespole. W jego wieku ważniejsza jest jednak regularna gra niż lukratywny kontrakt.

Jeżeli Linetty utrzyma swoją świetną formę, to będzie to wspaniała wiadomość dla Adama Nawałki. W następnych meczach eliminacji do mundialu to właśnie pomocnik Sampdorii powinien wybiec u boku Grzegorza Krychowiaka.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze