Legia pokonuje Rapid Bukareszt

6 lutego 2013 Legia pokonuje Rapid Bukareszt

Legia Warszawa rozegrała dziś mecz towarzyski z rumuńskim Rapidem Bukareszt. Mistrz jesieni wygrał po golach Ivicy Vrdoljaka i Michała Efira.

Ivica Vrdoljak otworzył wynik spotkania
Ivica Vrdoljak otworzył wynik spotkania (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Był to kolejny sprawdzian warszawian przed rozpoczęciem rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy. Pierwsza bramka padła w 18. minucie spotkania. Wtedy to rzut wolny wykonywał Tomasz Brzyski, jego strzał wybronił bramkarz Rapidu, ale w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Ivica Vrdoljak, który wbił piłkę do bramki rywala. Na drugiego gola czekaliśmy do 82. minuty. Wtedy to Michał Efir (zmieniwszy dziesięć minut wcześniej Marka Saganowskiego) przechytrzył jednego z obrońców Rapidu i umieścił piłkę w siatce klubu z Bukaresztu. Ostatecznie Legia Warszawa pokonała Rapid 2:0.

Składy:

Rapid: Virgil Draghia – Adrian Grigore, Stefan Mardare, Alexandru Daescu, Catalin Paun – Wallace da Silva, Florin Calin, Florin Matei, Daniel Pancu – Andrei Ciolacu, Martin

Legia: Wojciech Skaba – Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Michał Żewłakow (84′ Dickson Choto), Tomasz Brzyski – Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Dominik Furman, Jakub Kosecki (80′ Michał Kucharczyk), Marek Saganowski (73′ Michał Efir)